Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanecký klub SaS bude mať o jednu poslankyňu viac

15.06.2018, 10:22 | SITA

Poslankyňa Národnej rady SR Zuzana Zimenová vstupuje do klubu strany SaS. Oznámil to na tlačovej konferencii v parlamente šéf liberálov Richard Sulík spolu so Zimenovou. Klub SaS tak bude mať po novom v parlamente 20 poslancov. Zimenová sa má venovať inkluzívnemu vzdelávaniu.

  • Tlačiť
  • 0

Doposiaľ Z. Zimenová pracovala v parlamente na školských témach. Výrazne spolupracovala aj s nezaradeným poslancom Miroslavom Beblavým, ktorý založil stranu Spolu. Do parlamentu sa dostala ako náhradníčka po Radoslavovi Procházkovi. V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidovala za stranu Sieť.

Neprehliadnite

Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková, Simona Petrík a Zuzana Zimenová odišli zo strany Sieť po tom, ako padlo rozhodnutie strany vstúpiť do vlády so Smerom. Nezaradený poslanec M. Beblavý (Spolu) vo svojej reakcii, ktorú poskytla hovorkyňa mimoparlamentnej strany Spolu Silvia Hudáčková uvádza, že Z. Zimenová nebola a nie je členkou Spolu.

„Ani nespoluzakladala stranu Spolu. Podľa jej slov nikdy do žiadnej politickej strany nevstúpila a nevstúpi, pretože chce byť nezávislou odborníčkou. Od jej vstupu do parlamentu s nami odborne spolupracovala. Informovala nás, že prijíma ponuku stať sa ako nestraníčka expertkou SaS na inkluzívne vzdelávanie, a tým pádom aj členkou ich poslaneckého klubu. Želáme jej v tejto spolupráci veľa úspechov,“ uviedol M. Beblavý.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Miroslav Beblavý, Sloboda a Solidarita

Diskusia (0 reakcií)