Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pošle Trump vojakov do Venezuely? Šéf Pentagónu to nevylúčil

29.01.2019, 20:42

Úradujúci minister obrany USA Pat Shanahan nevylúčil vyslanie vojenských jednotiek Spojených štátov do Kolumbie alebo iných krajín regiónu v súvislosti s aktuálnou politickou krízou vo Venezuele. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 2

P. Shanahan novinárom v utorok povedal, že s poradcom prezidenta pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom zatiaľ nehovoril o vyslaní vojakov do tejto juhoamerickej krajiny. Odmietol sa však vyjadriť k otázke, či o takomto pláne diskutoval s inými predstaviteľmi, alebo či takúto možnosť môže vylúčiť.

J. Bolton na pondelkovej tlačovej konferencii, na ktorej spolu s americkým ministrom financií Stevenom Mnuchinom oznamoval nové sankcie voči Venezuele, držal blok s rukou písanou poznámkou o vyslaní 5000 vojakov do Kolumbie.

Neprehliadnite

Prezident USA Donald Trump podporil predsedu venezuelského parlamentu Juana Guaidóa, ktorý sa minulý týždeň vyhlásil za dočasného prezidenta, čím sa vystupňovala konfrontácia opozície s prezidentom Nicolásom Madurom. Kolumbia má s Venezuelou spoločnú 2200 kilometrov dlhú hranicu a tiež podporuje Guaidóa. B

iely dom v reakcii na žiadosť o vysvetlenie zápisu v Boltonovom poznámkovom bloku uviedol, že ako prezident (Trump) povedal, v hre sú všetky možnosti ohľadom Venezuely.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Donald Trump, Venezuela