Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Posledný nech zhasne svetlo. Východ Európy je stále viac prázdnejší

02.10.2019 | Adrián Berecz | ČTK

Diskusia (52 reakcií) Pravidlá diskusie

02.10.2019 | Truhlik999

Ludia hlasujú nohami.
Zostávajú len slabí, chorí, zlodeji a katolíci.

03.10.2019 | Vauban

a eurami :)

02.10.2019 | zajo-

A napr. Ľuboško CCCP a Copytán degenerátor kcú ísť len smer na východ...

02.10.2019 | martin33

A ceny nehnutelnosti "nikdy klesat nebudu" :-)

02.10.2019 | Martinoid

Pracovnikov z mongolska? :)
To maju byt ti roboti, priemysel 5.0?
Hlavne treba zrusit minimalku to sem urcite pritiahne pracovnikov az z Marsu. :P

03.10.2019 | Runforfun

KEd sa Máziková vydávala do Nemecka, musel zaplatiť jej nastávajúci CSSR 20,000 DEM za vzdelanie atd atd. KEby dnes platilo že za každého vzdelaného čloevak musí daný štát zaplatiť povedzme 50,000 EUR tak je za naších 300000 Slovákov tak je to 15 miliárd. Tie sme v pohode dostali cez Eurfondy. Prirodzene že sme aj dostali, ajopačne sú tu ľudia, ktorí pracujú a dávajú nám nové poznatky a know how, systém, kvalitu, hodnoty. čiže finančne sme na tom asi zarobili.
MUsíme v krjaine dosiahnuť spravodlivosť a poriadok a pozitívne myslenie a nikto nebude utekať. Sme ufrflaný negatívny národ.

03.10.2019 | citatelTrendu

Ufrflaný, negatívny národ-máš pravdu, toto presne Slovákov charakterizuje. Dosť ma to vyrušuje, niekedy to hraničí s hejtovaním. Nemám problém s kritikou, ak je konštruktívna. Niektorí ale hejtujú všetko, aj potrebné kroky v krajine.

03.10.2019 | LPB

"sme v pohode dostali cez Eurfondy" Sme dostali? Ty si koľko dosal? Ja napríklad zával priblblých reklám na operačné fondy. Ďakujem.

03.10.2019 | rarsok

15 miliard sme mozno dostali cez eurofondy, ale netreba zabudat ze aj Slovensko plati do eurofondov. Moj odhad, ze zaplatili sme minimalne 12 miliard.
Hovori sa ze sme cisti prijemcovia, to znamena ze viac dostaneme ako zaplatime. Ale tieto udaje vychadzaju z planovania europskeho rozpoctu na 7 rocne obdobie. Platby do rozpoctu EU su pevne, ale cerpanie nie je 100 percentne, v mnohych kapitolach je to aj pod 80 percent a plus nejake nepreplatene cerpania alebo vratenie cerpanych penazi kvoli pochybeniam. Otazne je, ci skutocne cerpame viac ako zaplatime do rozpoctu EU.

04.10.2019 | Runforfun

určite sme zaplatili menej. v 2015 sme prispeli 0,6 mld dostali sme 3,7. dobrý kšeft.

03.10.2019 | citatelTrendu

Chorá je celá táto ekonomická migrácia, výrazne podporovaná politikmi. Skutočne ma tak 2 roky "pobavilo" keď sa nemecký minister zdravotníctva sťažoval že nemeckí lekári odchádzajú do Švajčiarska. A čo robia Nemci ostatným krajinám únie to je podľa neho a nemeckých politkov OK? Že sťahujú šikovných ľudí naprieč celou Európou?

Ale osobne mi zásadne nevadí že Slovensko nie je husto osídlená krajina, samozrejme odliv na východe Slovenska problém je. Dediny vymierajú. Ale radšej byť menej zahustená krajina s riedkym osídlením ako byť ako v NY či Japonsku, hlava a hlave. Aj tak sa tu dosť rúbe, ak by sme mali viac občanov, tak na prírodu by bol oveľa väčší.

03.10.2019 | al0

Ludia sa rozhoduju sami, dobrovolne. Volny pohyb tovarov, sluzieb aj PRACOVNEJ SILY je zakladna myslienka celej EU.
Nie je to nic "chore" - je to slobodne rozhodnutie ludi, a ulohou statu nie je zatvarat im hranice, ale udrziavat si ich KVALITOU ZIVOTA v krajine. V tejto oblasti Slovensko zaspalo dobu, vdaka Smerackym vladam ktore riesili Kocnera, Basternaka a dalsich svojich ludi, a obcanom davali preplnene a horiace vlaky "zadarmo".

03.10.2019 | citatelTrendu

Súhlasím s tebou čo sa týka Smeru, väčšina ich socanských zákonov je nezmysel, ale na rozdiel od teba neočakávam žiadny zázrak od pravice. Kto to tu podľa teba spací? Cigániková-naše zdravotncítvom, kaderník školstvo, Sulino či Cmorej na min. financií, keď chýb v OB narobili toľko, že ich ekonómovia len upozorňovali na nedostatky v návrhoch?

Kiskova strana bez odborníkov? Remišová odborník? Alebo PS? Strana s radikálnymi názormi? Pýtam sa v kom vidíš pozitívny posun vpred? Lebo ja nech sa pozerám kamkoveľk, je to tu zúfaltvo (čo sa týka ponuky pol. strán).

Ten lacný populizmus a žiadne komplexné riešenia neprinášajú-napr. zrušenie VÚC od PS/Spolu. Čo je to za čiastkové riešenie, samozrejme že treba urobiť celkovú reformu samospráv, nielen populisticky vytiahnuť jeden orgán a ten veľkohubo prezentovať.

Mám pokračovať? ekasa-veľké úmniky na daniach podnikateľov, SAS to chce zrušiť. Tak čo, budeme tolerovať úniky na daniach, ale keďže štát peniaze potrebuje, budeme žmýkať zamestnancov alebo ako si to predstavujú?

No proste, ponuka pol. strán je čistá tragédia. Asi prvýkrát nepôjdem voliť, nie je koho.

03.10.2019 | Brano L.

+++

04.10.2019 | muchomuurka

citatelTrendu: Neísť voliť znamená preklopiť misku váh v prospech strany, ktorú vôbec nechcete pri moci. Uvažovali ste trochu znížiť nároky a vybrať si len jednu dôležitú tému? Tiež nemám veľké oči ohľadom ponuky, ale chcem, aby prišla nejaká zmena v určitých sférach hoci i minoritná aj za cenu, že sa nebudú riešiť všetky problémy naraz. Historicky meniť veci revolučne nikdy nefungovalo, pretože sa tomu daní aparátčici úspešne stihli včas brániť. Žabu treba variť pomaly...

05.10.2019 | @@@

"citatelTrendu: Neísť voliť znamená preklopiť misku váh v prospech strany, ktorú vôbec nechcete pri moci."


ak nechce pri moci ani jednu z tych stran tak ako volbou zariadim to aby ani jedna nebola pri moci ???

03.10.2019 | @@@

zvalovať to len na smer je tak jednoduche ale mnohi ludia utekali už za toho neuveritelneho genia dzurindu ktoreho media tak sopevuju a pritom najviac ludi utekalo za hranice medzi rokmi 2004 až 2006 ako ej to možne ,....toto nas spasi novy dzurinda sulik alebo matovič alebo kiska PS ktory ludom nedokažu nič ponuknuť lebo ich zaujmy su len aby sa v krajine mali dobre len bohaty ludia podniaktelia a manažeri ....potom už bude dobre ?...nie nebude len potom sa budu prave tito ludia boahči manažeri a podniaktelia v mediach predbiehať v tom ako sa im dobre žije a na ostatnych sa vykašlu potom už ani media nebude zaujimať ako sa maju bežny a chudobny ludia lebo potom jediny zaujem bude zaujem bohatych ludi podniaktelov a manažerov ktory sa budu v mediach pretlčať s tym ako sa oni maju dobre a potom už ani teba ani media ani novinarov nebude zaujimať že ludia odchadzaju preč tak ako vas to netrapilo ked bol dzurinda pri moci lebo ked su vaši ludia pri moci aj ked h.vno robia tak podla vas to h.vno vonia a nie smrdi ....

04.10.2019 | al0

Ano, na vine je Smer, lebo tu vladne posledne 3 funkcne obdobia a absolutne nic nespravil pre to, aby sa ludia mali lepsie.
Dzurindove vlady nas dostali z izolacie do EU aj eurozony, a neexistuje clovek na ktoreho by toto, spolu s hospodarskym rastom ktory vdaka tomu nastal, nemalo pozitivny vplyv. Aj tie socky co pracovali za 6000 korun za mesiac sa maju vdaka Dzurindovym vladam lepsie. Nie vdaka Ficovym.

04.10.2019 | @@@

no ano zas tie kecy a durzidnove reformy boli take učine že k rychlemu ekonomickemu rastu dokonca prispeli aj v česku polsku madarsku an ukrajine alebo rusku všakže :D :D :D

pravda je taka že tvoja opozicia by urobila zas to iste ludia by sa lepšie nemali len podniaktelia a manažeri by mali viac na ukor ostatnych ...to je zas o tom isrtom ako som už mnohokrat spominal priklad ...ak mame 1 milion eur a rozdelime to medzi 10 ludi tak že každy dostane po 100tisic eur pride opozicia a začne tvrdiť že ona viac rozdeliť milion eur medzi 10 ludi tak že každy bude mať viac ale to su len oj.bavačske klamstva a praktiky lebo pravda je že viac im dať nemože a nakoniec to konči tak že 2 dostanu po 150tisic eur a zvyšok čiže 8 si rozdeli po 87,5tisic eur ....a ty budeš vyhlasovať že už sa maju všetci lepšie lebo v mediach dostanu priestor len ti dvaja ktory sa na tom nabalili a presne o tom je aj dzurindova vlada a aj opozciia slubuju viac všetkym ale to je nezmysel a odrb na ludoch lebo nič viac slubiť ani nemožu takže nakoniec to konči takto ako som popisal a kedže k mediam maju pristup len ti nahore potom po tychto oj.bavačskych praktikach vykrikuju v mediach že všetci sa maju lepšie to iste sa robilo za dzurindu cez media a pritom išlo o bohapuste oj.abnie naroda :P a to iste chce opozciia najmä Sas cez ich odvodovy oj.bavačsky bonus

03.10.2019 | FeroImrecze

Je normálne ak človek ide žiť tam kde si jeho odbornosť a pracovitosť vážia. Problém EU je, že jeden z jej prvotne deklarovanych cielov - znižovanie regionálnych rozdielov sa nepodaril a nič nenasvedčuje že počas života milenianov sa to zmení. Naopak nožnice sa stále otvárajú. Proti tomu slúžia napr. nástroje ako minimálna mzda. Bez nej by to bolo ešte horšie. Problém je, že poucka "peniaze robia peniaze" stále platí a tak rozvoj bohatych časti EU je rýchlejší ako realizácia projektov v chudobných regiónoch. V tomto si vážim komunistov, ktorí mali snahu krajinu rozvíjať rovnomerne a tak budovali priemysel, nemocnice, školy a podobne rovnomerne po celej krajine. ( aj keď nie vždy sa to podarilo optimálne). Na rozdiel od aktuálnych garnitúr ktoré po vzore USA či Británie budujú elitárske nablyskane centrá a zároveň bohom zabudnuté zaparkovy plne chudoby a zúfalstva.

03.10.2019 | TotoTuSomJa

Máš pravdu. Práve "kritizovaní" komunisti dokázali rovnomennejšie rozvíjať krajinu ako kapitalisti. Celá EÚ je postavená na princípe lacnej pracovnej sily, preto západ vyciciava východnú Europu.
Farizejsky sa tvária ako podporujú chudobný 3. svet alebo aj lacnú východnú Európu, sofistikovaná výroba a výskum ale ostávajú na Západe. Sme kolónia v EÚ a celý vyspelý svet takto funguje, že vycicava slabších. Ostatné sú omáčky, nie je snaha to zmeniť. Elitám to nevyhovuje.

03.10.2019 | @@@

vychod europy ale dobiehal zapad ...problem je skôr iny a to v dannych štatoch kedy politici a ich kumpani myslia len na seba a svojich ludia a neboja sa kvoli tomu ničiť aj cely narod ...mala ukažka zo slovensko a to štvrta automobilka každemu muselo byť jasne že do nitry nemala isť že je tam silny vplyv ba a že to nakoniec skonči tak že tam nebude mať kto robiť vysldkom bude to že štat bude nutiť ludi z regionov aby tam chodili pracovať inych ich vyradi z uradu prace ...tie veci sa naplnili ale vtedy boli všetci ticho aj media aj opozicia skratka všetci lebo všetci na zapade slovenska už mali pripraveny biznis na tom zarobiť čo sa aj dnes deje a to štat tuto firmu silno zadotoval namiesto toho dnes nato doplacaju ludia z regionov a stavaju sa otrokmi pre firmu a dobrym biznisom pre kamaratov politikov ktory zarabaju na tych ludoch cez agenturi alebo na ubytovani stači si spomenuť ako len rok po oznameni že automobilka skonši v nitre narastli ceny bytov v nitre o 20% takže takto sa nabaluje na ukor ludi aj preto nie je možny rozvoj celeho slovenska ved potom by kamarati politikov a aj samotny politici na tom nezarobili ako na tom možu zarobiť dnes ked nutia ludi opuštať regiony a tlačiť sa do ba a okolia a ešte k tomu blavaci uražaju tychto ludi a pritom zatom možu ti ich vyj.bany politici lebo biznis pre seba a kamaratov postavil na vyššiu uroven ako rozvoj celeho slovenska

03.10.2019 | TotoTuSomJa

Lenže silný investor diktuje podmienky. Pozri si Amazon v Čechách, dokázali vládu dať im dotáciu na lokalitu kde mali oni predstavu. Rovnaké to bolo s Land Rover. Na východ by nešli, lebo chýba infraštruktúra a vzdelaná prac. sila. Alebo si myslíš že tí Rómovia by zrazu robili? Investor drží všetky karty v ruke, vlády ich len uplácali aby prišli k nim. Vlády sú v úlohe prospebníka.

03.10.2019 | @@@

to su nezmysli lebo toto všetko bolo umysel a infraštruktura bola len vyhovorka ..... tvoje tvrdenie že na vychode by nenašli pracovnu silu ...to je zaujimave tak vysvetli prečo teraz nahanaju ludi z vychodu aby išli pracovať do jaguaru ???....ved ty tvrdiš že tam by nenašli pracovnu silu ale hlavne že teraz ludi z vychodu posielaju do jaguaru ....toto je nezmyselne tvrdenie ked idem tvrdiť že tam by nenašli ludi ale teraz ich tam taham s tym že ked to neprijmu tak ich z uradu prace vyhodia a to len preto aby sa niekto na tom dobre nabalil lebo nabaluju sa na tom pracovne agenturi nabaluju sa na tom ubytovne a ti čo prenajimaju byty o to tu cely čas išlo o kamaratov politikov ktory sa na tom nabalia zvyšok boli len vyhovorky nič viac

04.10.2019 | nenejo

Rada do budúcna - aby sa ten text dal zmysluplne čítať, používaj, prosím, aspoň kde-tu čiarku a oddeluj vety bodkami.

03.10.2019 | IvanPe

Ochoceni obcania ziadaju spoza plota ZOOlogickej zahrady vyssie pridely, kazdeho kto tu ZOO opusti povazuju za zradcu.
A jedinym riesenim je pre nich uzavretie ZOO, aby ich ti ekonomicky migranti museli zivit do skonania sveta. Spravaju sa ako komunisti straziaci Zeleznu oponu a vydavaju to za jedine riesenie.
Ale ked povolia imigrantske krajiny prichod pre este vacsiu luzu, tak to vnimaju rovno ako dyku do chrbta.
Zavislemu je kazda davka nedostacujuca.

03.10.2019 | @@@

ano maš pravdu vyj.bany manažeri spoločnosti by len radi parazitovali viac na zamestnancov a to iste aj majitelia firiem :D

03.10.2019 | IvanPe

Presne tak, kazdemu podla jeho osobnych zasluh!
Zrusil by som odbory a kazdemu zaviedol ICO a do zadku by sme kopli kazdeho, kto nema spravnu suvahu.
Teba prveho, okrem hejterskych zvastov si este nic ine nevyprodukoval. Ty si dobry tak akurat ako odstrasujuci priklad. Budem ta volat Judas, ani Jezis by nebol takym velkym hrdinom kebyze niet maleho zakomplexovaneho luzra.
Maj sa, Judas.

03.10.2019 | @@@

ako som vyššie pisal len oj.bavať zamestnanca oj.bavať a ešte sa skryvať za moralku ktoru manažeri nikdy nemali :D ....

04.10.2019 | Runforfun

Je jasné že si to na manžéra nikdy nedosiahol...určite preto lebo morálne si vyššie ako manažeri..ale stále más šancu začať podnikať a dávať ľudom všetko čo zarobíš...

04.10.2019 | @@@

potom to tak aj vyzera ked oj.bavačkov a hajzlov obhajuješ aj ich špinave sk.vene praktiky

04.10.2019 | IvanPe

Judas, obabravanie zamestnancov ste dokonale predviedli ked ste riadili stat a podniky, v socializme. Pod heslom “kto nekradne okrada svoju rodinu” ste vyzrali vsetko co malo aku taku hodnotu a ked uz nebolo z coho kradnut tak ste to nechali skrachovat a odovzdali ste krajinu vasim oligarchickym vodcom, ktori nam vladnu doteraz.
Je nacase aby ste ukazali svoje vlastne cisla. Chapem tvoje obavy, judas, mohlo by sa ukazat, ze ste na tom horsie ako ciganky v osadach, len sofistikovanejsie biele goliere.

04.10.2019 | Martin Masarik

Absolútny súhlas, IvanPe, podpisujem za pod toto :)

04.10.2019 | @@@

aby si potom nenariekal že to zas nie je podla tvojich predstav :D :D :D

04.10.2019 | Vlasko

Neboj nebude - ty mal len kopec reci. Komaci vela taraju a malo robia. Su extremne lenivy, a parazituju na vsetkom co mozu

05.10.2019 | @@@

zaujimave to by som povedal o kapitalistch len parazituju na zamestnancov oj.buju ich aby mali vyššie zisky ale sami su lenivy ....jedine čo im dobre ide je oj.bavanie ludi

03.10.2019 | ivko07

Je to strašne smutné, že si tí dobrí zahraniční investori nevedia na východe nájsť lacných pracovníkov...
kde len teraz presunú výrobu aby mohli prežiť??
Začínam chápať, načo bolo potrebné rozširovať EU: získať nové trhy a lacnú pracovnú silu - inými slovami nové kolónie, ale musíme im to predostrieť tak, aby sa z toho tešili...
áno, veľa sme vstupom do eu získali, ale začínam nadobúdať pocit, že to bol len tučný červík na háčiku a teraz keď nie je cesty späť začíname čím ďalej tým viac strácať...
...keby ma niekto vyviedol z omylu, budem rád...

03.10.2019 | TotoTuSomJa

Ivko, Ivko, keby si ty vedel. Ani nebudem spomínať koľko zahraničných investorov si už posťahovalo toľké dividendy, že ich investície sa už dávno vrátili. Áno, sme kolónia a sme žmýkaní stále viac. Menežér sa chce ukázať aký je šikovný, keďže akcionárom je stále málo a tak žmýkajú stále viac. Kopec profesií aj činnosti sa už riadi alebo outsourcinguje z iných krajín, Slovensko sa mení na ohlodanú kosť.

Nemáme šancu rásť, pokiaľ sa tu bude robiť len základná výroba, montážne služby. Celé zlé, nedivím sa že skepsa voči EÚ narastá.

03.10.2019 | Brano L.

Len hlavný point je v tom, že za to, ako to je tu v podstate EÚ nemôže. Za to môžeme my, ktorí si volíme túto verchušku.

03.10.2019 | TotoTuSomJa

A čo môžu v stave keď nič nevlastníme posranci NR SR zmeniť? No daj. Stav je nemenný, sme a budeme kolónia.

04.10.2019 | Vlasko

Ale nie - to je preto lebo sa nechceme starat sami o seba. Stale chceme aby sa o nas starali politici. A politici su najhorsia zberba

05.10.2019 | ivko07

...ved toto, keby som vedel...
zahraniční investori vyexportovali hlavne svoje zisky a čo tu po nich zostane...? no, neviem, či ich to zaujíma...
...a najhoršie je, že aj tú ohlodanú kosť vlastnia tí zahraniční... Ale čo už, hlavne že tu nemáme tých zlých komunistov, ktorých sme za to zlo dodnes nepotrestali...(...ved všetci boli v tej strane len preto, že inak sa nedalo...)

(...len pre poriadok: nikdy som nebol v žiadnej strane, a návrat tej predrevolučnej v žiadnom prípade nechcem... )

03.10.2019 | salamoon

utekaju pred uspesnou transformaciou :)

04.10.2019 | FeroImrecze

Ako som už napísal. Peniaze robia peniaze. Preto aj relatívne chudobný západný živnostník je na Slovensku veľký investor. Keďže slováci peniaze nemajú, môžu tych svojich pár eur investovať akurát niekde do Afriky. Alebo doma makať za minimalku v montážnych dielňach na smeny.

04.10.2019 | Runforfun

KOlkí pracujú na minimálke v tejto krajine??? daj presné číslo. Aj ich vzdelanie. Aj to ako cerú na riku čierne prachy, resp ich vyplácajp cez diety..aby im nestrhol exekútor prachy::......daj presne kolko ich robí skutočne za minimálku.

04.10.2019 | Martin Foltin

Približne 4% ľudí na Slovensku pracujú za minimálnu mzdu. https://www.minimal...

05.10.2019 | @@@

nie je to 4% ale je to ovela viac ....tych 4% vychadza len zo štrukturi miezd ktore uvadza štatisticky urad ale v skutočnosti sa tam o MM nič ani nepiše ide len o tabulke kde sa ukazuje kolko ludi v akej mzdovej skupine zaraba a tam to vychadza na 4% ale pravda je taka že to nezohladnuje napriklad tych čo zarabaju minimalku ale dostanu viac len vďaka priplatkom napriklad za nočne alebo štatne sviatky ktore im zvyši mzdu napriklad na 600 eur ale stale dostavaju minimalku ....po dalšie ta štruktura miezd ktoru uvadza štatisticky urad neberie do uvahy všetkych zamestnancov ale len zamestnancov vo firmach nad 20 zamestnancov a prave tito maju vyššie mzdy lebo ta štruktura miezd ktoru uvadza šusr uvadza priemernu mzdu za rok 2018 na urovni 1175 eur ale samotny šusr pri priemernej mzde za rok 2018 uvadza 1013 eur mesačne tento rozdiel vznika prave preto ako som uviedol že do štrukturi miezd sa zaratavaju len ti zamestnanci čo pracuju vo firmach nad 20 zamestnancov a prave tito maju vyššie mzdy .... keby sme zobrali do uvahy aj zamestnancov čo pracuju do 20 zamestnancov isto by to percento z 4% narastlo ovela vyššie kedže v tejto skupine su ovela nižšien mzdy a aj ludia su tam ovela bližšie k minimalke

06.10.2019 | Martin Foltin

Skúste to teda prosím spočítať a zverejniť. Samotného ma to veľmi zaujíma. Zatiaľ sa musíme držať faktu, ktorý je verejne dostupný a to sú 4%. Reči ako oveľa viac ako 4% sú dosť nehmatateľné a vychádzajú z dojmov. Ďalej by ste mohli prosím uviesť kde sa píše, že štatistický úrad nepočíta firmy do 20 zamestnancov. Zamestnávam menej ako 20 ľudá a dáta úradu nahlasovať musím. Čo potom s nimi robia?

06.10.2019 | @@@

keby si sledoval udaje štatistickeho uradu tak tam to takto piše ...rozdeluje aj samotne mzdy na priemernu mzdu ktoru určuje každy štvrtrok https://slovak.stat... ....ktora za rok 2018 udava 1013 eur priemer a potom štruktura miezd za rok 2018 toto najdeš tu https://slovak.stat...!!/dz/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/ ....tak vysvetli prečo jeden udaj udava 1013 eru mesačne a ten druha udava 1175 eur mesačne za ten isty rok

06.10.2019 | @@@

ten druhy link mi nechytilo ....tam je potrebne si dať na stranke šusr v sekcii "naklady prace" a tam prepnuť na publikacie a tam by malo byť (hned druhe ) pod nazvom "Štruktúra miezd v SR 2018" ....tam si najdeš udaj že priemerna mzda je 1175

ja len vyberiem z toho pdf suboru ktore podnuka to zip tam v tom dokumente je tato pasaž "Spravodajské jednotky, ktoré vstúpili do zisťovania zamestnávali spolu 1 287 550
zamestnancov, čo predstavovalo 53,8 % z celkovej zamestnanosti v ekonomike SR (61,9 %
v prípade zamestnanosti bez podnikateľov) v sledovanom roku. " ...to je na strane 152 ....už tu je vidieť že sa nebrali do uvahy všetci zamestnanci a potom doplnim tuto pasaž "Z hľadiska vplyvu veľkých organizácii na ekonomický vývoj v SR bola veľkostná
kategória spravodajských jednotiek s počtom zamestnancov 100 a viac vybraná
do zisťovania vyčerpávajúcim spôsobom. " tato pasaž je na strane 150 pričom na tej istej strane najdeš aj toto "z toho 382 jednotiek so 100 a viac zamestnancami bolo vybraných vyčerpávajúcim
spôsobom." .....

preto ja tvrdim že do uvahy sa brali skôr väčšie alebo velke firmy preto je ten udaj aj tak trochu skresleny...inak na strane 9 maš že 8,9% ludi ma mzdu nižšiu ako 500 eur .... čo je vyrazne viac ako 4% ...ale ako som pisal šusr nič nehovori o tom kolko ludi zaraba minimalnu mzdu vôbec to ani nerieši to vytiahle len akože nezavisele organizacie ktorym to služi ako propaganda že tieto veci sa netykaju vela ludia

07.10.2019 | Martin Foltin

Takže ak príjmeme odhad, že minimálku poberá asi 9%, tak je to asi 215 000 ľudí. Je tak? Ostáva potom asi 2,17 milióna čo minimálku nepoberajú. Netvrdím, že je ľahké vyžiť z minimálnej mzdy, ale nepáči sa mi, že sa vytvára obraz toho ako tu KAŽDÝ hrdlačí za minimálku. Nie je to pravda. Výrazná väčšina zamestnancov poberá mzdu vyššiu ako je minimálna.

09.10.2019 | Bjorni

Ked hovorite ako sme pre zapad kolonia, cim to ale je, ze v zahranicnych firmach su vyssie platy ako ked je slovak majitel?
Rast platov tu od zaciatku tahaju zahranicny investori.