Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Posun v kauze uneseného Vietnamca. Štrnásť osôb zbavia mlčanlivosti

07.08.2018, 20:00 | TASR

Rezort vnútra poskytne orgánom činným v trestnom konaní všetky požadované dokumenty a v stredu budú zbavené mlčanlivosti všetky osoby, ktoré môžu v súvislosti s únosom vietnamského podnikateľa poskytnúť relevantné informácie. Zatiaľ pôjde o 14 osôb, informoval hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Petar Lazarov.

  • Tlačiť
  • 8

„Rezort je pripravený na maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana. Pripomíname slová predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD), že iba skutočná pravda na základe dôkladného vyšetrovania môže priniesť viac svetla do medializovaných informácií,“ uviedol P. Lazarov.

Neprehliadnite

Dodal, že MV SR sa nebude vyjadrovať ku konkrétnym okolnostiam návštevy vietnamskej delegácie na Slovensku, pretože celú vec momentálne vyšetrujú slovenské orgány činné v trestnom konaní. Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) sa v stredu taktiež stretne s veľvyslancom Nemecka na Slovensku.

Chce ho ubezpečiť, že rezort vnútra poskytne pri vyšetrovaní tejto veci maximálnu súčinnosť, tak ako ju doteraz poskytoval nemeckým vyšetrovacím orgánom. S nemeckým veľvyslancom na Slovensku Joachimom Bleickerom sa v utorok stretol prezident Andrej Kiska. Oznámil mu, že Slovensko začalo robiť potrebné kroky na objasnenie podozrenia zo zapojenia slovenských štátnych orgánov do únosu občana Vietnamu z Nemecka.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy kauza, únos Vietnamca