Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Požiare na Sibíri a celom území krajiny sú uhasené, odkazujú Rusi

30.09.2019, 10:00 | TASR

Ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) v pondelok oznámila uhasenie všetkých lesných požiarov na území krajiny. Informovala agentúra TASS.

  • Tlačiť
  • 0

Rozsiahle lesné požiare vypukli počas júla na Sibíri - na území Krasnojarského kraja, Irkutskej oblasti, Buriatskej republike, Zabajkalskom kraji a v Jakutsku. Podľa predbežných údajov ruskej správy lesov požiare spôsobili od začiatku roka škody za sedem miliárd rubľov (99 miliónov eur).

Neprehliadnite

Oheň zachvátil aj viacero chránených oblastí. V súvislosti s rizikom požiarom stále platí mimoriadny režim v 31 subjektoch Ruskej federácie. Stav mimoriadnej situácie však nie je vyhlásený nikde.

Pokiaľ ide o dôsledky rozsiahlych požiarov pre kvalitu ovzdušia, silné zadymenie počas leta hlásili z mnohých obcí a miest na rôznych miestach Jakutska, Krasnojarského kraja a Irkutskej oblasti.

V posledných dňoch horelo najmä na území Krasnojarského kraja, kde oheň od 26. septembra zachvátil plochu s rozlohou približne 250 hektárov, dodal TASS.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy požiar, Rusko, Sibír

Diskusia (0 reakcií)