Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pracovné prostredie zabíja a ako nemecký policajt vycvičil českého kamionistu

25.05.2019, 17:00 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

  • Tlačiť
  • 0

Každý má občas v práci zlý deň, ale dlhodobý stres v zamestnaní sa môže vážne odraziť na zdravotnom stave človeka. Profesor Jeffrey Pfeffer zo Stanfordovej univerzity, ktorý sa dlhodobo zaoberá metódami manažmentu v pracovných organizáciách, vo svojom výskume zistil, že zlé pracovné prostredie býva príčinou až ôsmich percent zdravotných ťažkostí obyvateľov v USA.

Škodlivé prostredie na pracovisku predstavuje despotický šéf, príliš dlhá pracovná doba, nesúlad medzi pracovným a osobným životom či neistota zo straty práce, ktorú vyvoláva (či chcete alebo nie) napríklad zdieľaná ekonomika, kde príjem závisí len od toho, koľko pracujete.

Negatívny vplyv má tiež nepravidelný a nepredvídateľný pracovný čas. Pomery na pracovisku môžu človeku spôsobiť chorobu, alebo ho dokonca zabiť, tvrdí J. Pfeffer, ktorý je autorom knihy Dying for a Paycheck.

Vzhľadom na celosvetovo stúpajúce náklady na zdravotníctvo je to dôležitý problém, tvrdí v rozhovore pre magazín Fast Company. „Pracovný čas, ktorý firmy požadujú od svojich zamestnancov, spôsobuje rozpad manželstiev, záťaž na výchovu detí a narušenie rodinného života. Rodina je dôležitým zdrojom sociálnej podpory,“ hovorí.

Neprehliadnite

Časť zodpovednosti nesú aj zamestnanci. Zamestnávateľa by si mali vyberať nielen podľa platu a možnosti kariérneho rastu, ale aj na základe toho, či im práca bude vyhovovať z hľadiska 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Záložky na víkend

Diskusia (0 reakcií)