Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pralesy nám miznú pred očami. Za rok sme stratili plochu veľkú ako Taliansko

27.06.2018 | Veronika Rajničová

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

27.06.2018 | zakaznik

V etrende najprv obhajoba keynesiánskych bludov "inflácia podporuje rast" , "spotrebou k bohatstvu" a teraz lamentovanie nad poškodzovaním životného prostredia?

To sa ako dá?

27.06.2018 | zakaznik

Schizofrénia na etrende:
https://www.etrend....

28.06.2018 | PaloK

Naša poľovnícka zberba by si mala ihneď patentovať svoju myšlienku, že riešením premnožených zvierat je zvýšenie lovu, a licencovat to do všetkých krajín. Chudáci domorodci a dedinčania musia byť v týchto oblastiach celkom ohrozený na existencii lesnou zvrerou, ktorá sa premnožili ako krysy.

Medzi lovnu zver by som vysadil všetkých eko teroristov pretlacajucich biozlozky palív, a používanie sóje namiesto kaučuku a iných materiálov.

Po dokončení úlohy, by si poľovníci mohli vybrať či vrátia domov na kmeni stromu alebo si spravia vzor z haldy plastového odpadu.

29.06.2018 | Feribus

mas to trocha pomylene, odstrel nepresadzuju prioritne polovnici, ale polnohospodari/ktorym na repke a kukurici do "bioplyniek a "biopaliv" sposobuje skody, to ze tedhnicke plodiny striekaju pesticidmi kvoli vynosom az tak moc nevadi/ a vlastnici lesov, ktorym zver sposobuje skody ohryzom /to ze od 90rokoch rabuju lesy tak ako by to ani vybuch sopky nedokazal je ina vec, do nasich podmienok umelo vysadene ale na spracovanie zrele smreciny s drevom nabytkovej/stavebnej kvality sa z velkej casti vytazili a predali, takze musia rozsirit pole posobnost aj tam kde sa netazilo, porasty napadnute lykozrutom - to je vyschnute a vytazene po kalamite su hodne maximalne ako palivove drevo a to sa im mali. takze casto vyrubu aj posledne zvysky povodnych jedlovo bukovych porastov a najlepsie v noci bez papiera za peniazky na ruku sup s tym do spalovne biomasy/- a to nielen na nasom Slovensku ale povedzme aj v Skotku, Rakusku a Nemecku planuju znizit pocet vysokej o 50% kvoli skodam na lesnych porastoch -mysli si o tom co chces.