Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kokaín v ovocí a krevetách. Prečo Vadala potreboval krytie colníkov a siskárov

01.04.2019, 18:00 | Ján Kováč | © 2019 News and Media Holding

Antonino Vadala mal investovať milión eur do kúpy miest na polícii, colných úradoch a v Slovenskej informačnej službe. Túto závažnú informáciu cez víkend publikoval denník Sme vychádzajúc z reportáže talianskej verejnoprávnej televízie. A. Vadala bol zatknutý v marci 2018 pre podozrenia, že sa podieľal na pašovaní drog z Južnej Ameriky do Európy. Čerstvé správy o kupovaní policajtov, colníkov a agentov SIS sú natoľko závažné, že si tento kokaínový príbeh treba pripomenúť.

  • Tlačiť
  • 6

„V Bratislave mám päť hektárov, na ktorých je najväčší colný sklad na Slovensku ...vnútri je finančná správa... príde kontajner a šéf tam vnútri, ktorého som tam dal ja, rozumieš ....musí iba potiahnuť plomby a ide preč," citovali slovenské médiá slová Antonina Vadalu ešte vlani. Potom, ako bol zatknutý za drogovú trestnú činnosť.

Citát má pochádzať z rozhovoru medzi A. Vadalom a policajným agentom v utajení. Uvádza sa to v dokumentoch benátskej prokuratúry, ktoré TREND analyzoval po Vadalovom zatknutí.

Kokaín zo zámoria

Podľa týchto dokumentov mal byť A. Vadala členom organizovanej skupiny, ktorá od decembra 2013 do roku 2015 dovážala kokaín z Južnej Ameriky do Európy.

Neprehliadnite

Ako publikovali noviny Corriere della Calabria. A. Vadala bol podozrivý, že spolu s ďalšími komplicmi vytvorili niekoľko zrejme legitímnych obchodných kanálov, ktoré využívali na dovoz drog z Južnej Ameriky.

Kokaín mali pašovať pod zámienkou, že ide o normálny obchod, napríklad s plodinami, zvieratami či surovým mäsom. A. Vadala na to mal na Slovensku zázemie, keďže podnikal v agrosektore.

Ukrytý v ovocí

Podľa vlaňajších zistení TRENDU mal zároveň organizovať obchod v

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Antonino Vadala, drogy, Ján Kuciak, mafia, Robert Fico