Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo Ficovi nesmieme zožrať jeho obedy zadarmo

05.09.2018 | Ján Záborský

Diskusia (23 reakcií) Pravidlá diskusie

05.09.2018 | Anna Herrmannová

Sùhlasím...
Toto je len ďalšia stromčekovina. ..!
Marketing mafie ako hrom!
Kto sleduje Smerákove divočiny, sa vôbec nečuduje!
Treba občanom vysvetľovať, ako to v podstate s týmito sociálnymi balíkmi je!!!!
Prečo starí ľudia strádajú a žijú z 20 eur na mesiac!
Alebo prečo trpia chudobou mnohé rodiny!
Smerák pracuje len pre seba a pre udržanie sa pri moci!
Nie pre občana!
Od r. 2006 vládne štýlom kam vietor tam plášť!
Bez vîzie rozvoja krajiny,!

05.09.2018 | PeterKN

Všetko pravda,ale hlavne tá posledná Vaša veta:

Bez vízie rozvoja krajiny!

Smutné...

05.09.2018 | jannys

Obedy zadarmo určite nie sú zadarmo, tak ako vlaky zadarmo nie sú zadarmo, stále to zaplatí niekto iný to ZADARMO ! ! !

05.09.2018 | muchomuurka

Prečo živíte výmysel o "uznávanej vedkyne Martiny Lubyovej"? Kto má 3 práce v medzinárodnej databáze vedeckých článkov Web of science a z toho na všetky iba jednu citáciu (i to cituje sám seba), nie je žiadny uznávaný vedec. Jedine tak pre diletanta.

Na SK je veľa šikovných výskumníkov, akurát kadejakí hochštapleri sú médiami prezentovaní ako uznávaní vedci. Poškodzujete dobré meno ľuďom, ktorí skutočne niečo dosiahli i niečo vedia a robia krajine skvelú profesionálnu reklamu vo svojom odbore. Také smerodajné.

05.09.2018 | Roman Kanala

Keby ostala zašitá ako aparátčička, neprišlo by sa jej na to, že je len hlúpa, netvorivá sliepka, ktorá zhromažďuje štatistiky a komentuje ich leporelovým štýlom.

Ak by mala akékoľvek vedecké schopnosti, za tých 20 rokov by sa o nich už muselo vedieť. Zatiaľ len hromadila plytké publikácie, lebo to sa tak robí na oklamanie súpera. A teraz hromadí prázdne frázy, lebo je rovnako bezradná, ako jej predchodcovia.

05.09.2018 | LPB

Tiež ma zarazilo, že Lubyová, podľa článku, nemá zlé renomé. Mne stačilo jej prvé vystúpenie v TV cca pred rokom.

05.09.2018 | Roman Kanala

Bejvávalo. Keď všetci hovoria, že ach och Shivas Regal je skvelá whisky, tak sa to môže aj vžiť, lebo je drahá. Ale stačí, aby to človek ochutnal a nikdy viac. Lepšie nechať snobákom, ktorí tomu nerozumejú, ale radi kupujú drahé veci, lebo snobák nemá vkus, len flancuje.

A tak Lubyovej už z jej predošlej aureoly neostalo nič, lebo sa musela prejaviť v situácii, keď sa na ňu upierajú všetky pohľady. A čo ľudia videli, nie je v súlade s "povesťou". A tak ľudia majú na výber. Veriť "povesti", alebo vlastným očiam. Sú takí aj takí.

05.09.2018 | Mikil

Súdruh lenin, stalin, gorbačov a putin by boli hrdí. Vlaky zadarmo, obedy zadarmo, toto sa ani na kube nepodarilo. Keď to tak pôjde ďalej to aj dopadneme ako kuba.
Teraz na obedy chodil, kto to potreboval a mal na to. Teraz budú chodiť vsetci. Už vidím to plytvanie jedlom a vyhadzovanie, veď je to zadarmo. V lepšom prípade si to sudruzky kuchárky zoberú domov...
Beriem to tak, že fakticky ešte viac mám kŕmiť cigánov z východu, nestačí že ich živýme, teraz ich budem doslova kŕmiť. A za prídavky na deti nemusia ani kupovať jedlo, len rovno alkohol.

05.09.2018 | Roman Kanala

S trochou fištrónu by nebolo treba "kŕmiť Cigáňov z východu". Teraz to je tak, že mnohé Cigánčatá prídu do školy len na obed, lebo ho majú zadarmo. Stačí im obed podmieniť prítomnosťou na vyučovaní a ušetrí sa. Ale to potom Cigánčatá neprídu vôbec a robia neplechu na ulici.

Čo je lepšie? Čo je dlhodobo lacnejšie? Cieľom je integrovať ich do civilizovanej spoločnosti a to znamená znásobiť množstvo styčných bodov s civilizáciou, aby mali pozitívny vzor a príležitosť zaradiť sa.

05.09.2018 | citatelTrendu

Komunisti vedia len rozdávať peniaze pracujúcih. Aj teraz už Smeráci chystajú ešte vyššie zdanenie podnikateľov. Kedy ovce pochopia že nič nie je zadarmo, ale komunista im jednou rukou dá, dvomi zoberie.

Odvodová rabovačka pokračuje. Chystá sa zvýšenie sociálnych odvodov!
https://dennikn.sk/...

05.09.2018 | salamoon

ale to robia podnikatelia pre podnikatelov, tak ako aj lyziarske.. cely dodavatelsky potravinovo-stravovaci retazec je sukromny, tak ako aj v pripade lyziarskych sa to robi na podporu sukromneho biznisu v turizme.. neustale nazyvanie kapitalistov komunistami je uz vazne smiesne.. za komunistov sa za stravu doplacalo, tak ako aj za lyziarsky

05.09.2018 | sano b

nuz...tak nezerte, pan zaborsky...

05.09.2018 | atabaz

Aj keď je nejaký jav na politickej scéne hodný oprávnenej kritiky autora akéhokoľvek článku, ktorý taký jav popisuje, nevedno, prečo sa niektorí novinári nevedia vyhnúť pokušeniu získavať podporu toho, o čom píšu, využívaním nápadne negatívnych expresív - slov záporného zamerania. Médiá sú veľmi vplyvným nástrojom ovplyvňovania myslenia, konania i spôsobu jazykovej komunikácie ľudí.
Prečo bolo potrebné priamo do nadpisu umiestniť expresívne slovo "zožrať"? Už táto slovná agresivita má presviedčať čitateľa, že autor článku má pravdu? Veď stačí vecné a pokojné zdôvodnenie názoru autora článku k predmetnej problematike.

Mimochodom, prax možno bude potvrdzovať to, čo konštatovali učitelia zo škôl. Vraj neochotu obedovať
v škole, pravidelne prichádzať do školských jedální najesť sa spolu s ostatnými žiakmi školy, prejavujú najviac starší žiaci. (Bohužiaľ, neraz na vlastnú škodu, na úkor zdravia.)
Samozrejme, je veľmi dôležité najprv poriadne prediskutovať to, kam majú smerovať peniaze daňových poplatníkov. Lebo niekde sa nimi priam plytvá a niekde je ich vážny nedostatok. Raz bude určite nevyhnutné prehodnotiť viaceré doterajšie "sociálne balíčky", ktoré občania využívajú ("adresnosť", "opodstatnenosť"). Sú totiž v mnohých ohľadoch priam nanucované aj tým, ktorí ich nepotrebujú.

05.09.2018 | bluehen

Kazde euro co nerozkradnu vselijaki zloduchovia ale vrati sa do systemu (system = ti co platia dane) je dobre. Ze si niekto nahana PR? No a co. Urcite maju zastup vselikoho kto si brusil zuby preprat tie stamiliony na nejakej pochybnej zakazke. Tie vselijake expresiva su trapne. Pre skolstvo existuje jedina reforma - znizit stav ucitelov, co sa asi aj deje (dlhodobo - prirodzenym ubytkom).

05.09.2018 | LPB

+

06.09.2018 | muchomuurka

bluehen- obávam sa, že to nebude vrátené euro, ale vznikne nová daň/poplatok/odvod, ktorou Vám to euro pán ministrovie vytiahne z peňaženky dodatočne alebo uberie v inej rozpočtovej kapitole, ako doposiaľ. Momentálne aktuálne napríklad veda a výskum -SAV a jej majetky... Iste už majú pre vedcov výhodný plán vyšikovať ich do nájomnej budovy od oligarchu a nech platia až sa im z kečky parí. Už aby sa zvolebnilo. Ak nebudú mať komplicov na nižších úrovniach, nebude to pre ich pokútne praktiky také jednoduché.

Nerátate s tým, že zlí pedagógovia vyhynú. Starí si vyberajú mladých - bude rozdiel vo veku ale nie v metóde výučby. Bez zvýšenia platov tam kvalitný človek neostane. Kole Vám oči školstvo, tak si zvoľte ľudí, ktorí ho ozaj zmenili na regionálnej úrovni a nevymýšľajte tu instantné pariešenia komplikovaných problémov.

05.09.2018 | JBNT

Presne tak tento článok krásne vysvetľuje, akú loby používa psychopat fycione. Smutné na tom je len to, že je veľa ľudí čo nevidia tento jeho úmysel a to zaslepiť oči niečím málinko na to aby ich zase ospevovali ako hrdinov. smerácka mafia by mala by postavená k múru za to čo tu robia.

05.09.2018 | Omnamah Shivaya

To ze je to populizmus vieme skoro vsetci, ciste kupovanie pred volbamy do samosprav, ak im to prejde tak som zvedavy ake budu podmienky dodavania stravy zadarmo....zarazu tender na stravovanie deti vyhra BONUL v objeme 100 mega a v subdodavke to budu robit ostatni co doteraz...s malickostou ze BONUL si 3/4 necha a za zbytok budu musiet ostatni varit pre deti....v akej kvalite to bude asi vieme...cista smeracka zlodejina .....knihy v skolach nie su a obedy zadarmo ....slovensky narod je riadne skusany

06.09.2018 | otakarpolák

Tak, že redakcii Trendu a ďalším kolú oči obedy zadarmo, študentské a dôchodcovské vlaky zadarmo , lebo však všetci vieme lebo SMER a komunisti sú všetci rovnakí, teda okrem Dubčeka to bol dobrý komunista. V EU mladí ľudia cestujú vlakom zadarmo , Estónci majú autobusy zadarmo a nielen dôchodcovia , ach tí komunisti.

06.09.2018 | SAV_zamestnanec

Kvely marketing... len nerozumiem ci ti ludia co este dokazu volit SMER, nechodia do nemocnic si odzit tu katastrofu, nevidia na svojich uctoch nizke dochodky, nevidia ze skolstvo je uz na konci rozpoctu. Avsak nejake 8x8 obrnene auta pre akoze armadu ma prioritu v tejto vlade? K comu su nam americke stihacky, vrtulniky a predrazena hasicska technika v kazdom kute Slovenska? Ludia umieraju pre poddimenzovane zdravotnictvo, a oni sa budu hrat na socialistov dobrakov.

06.09.2018 | Ivan L.

veta (hneď na začiatku), po ktorej som prestal tieto progresívne drísty čítať:

"V jednom musí byť jasno: obedy zadarmo nie sú zlý nápad."

06.09.2018 | Andrej_sk

Vychadzat by sa malo vzdy z praxe. Neviem kto sa naposledy pozrel do skolskej jedalne. Ale realita v BA a zrejme vsetkych okresnych mestach, teda mimo "hladovych dolin", "kolonii a osad", je taka, ze decka tie obedy nejedia. 30% viny vidim na nezazivnych jedlach, kde sa staraju len o to aby splnali tabulkove normy a ceny, kde sa casto nehladi ci sa jedna o decko do 10 rokov, ci dorastajuceho pubertaka, vsetci maju rovnake porcie. Ziadna ponuka cerstvych sezonnych jedal, aj so zainteresovanim ziakov pri priprave ci upratovani.
Ale 70% viny je na strane rodicov, ktori decko vychovali na hranolky, cipsy, buchty, pizze, spagety a ine polotovary. Maso, strukoviny, zelenina su velka neznama, kto by za to minal peniaze a nedajboze to aj chystal, ked decku staci strcit do ruky balik cipsov, ci bb keksy a ci od najutlejsie veku ho naucit na sladke "ovocne" vyzivy.

11.09.2018 | Bacil.BA

Čo si ja pamätám, tak približne v r. 2014 v tichosti preSMERovali vyše jednu miliardu v rozpočte zo školstva, vedy a kultúry na Min.vnútra a teda silové zložky. Tým dali úplne jasne najavo, že takto naSMERovaná vláda nepotrebuje vzdelaných občanov, ale iba tupovoličovov a ovce. A presne takýchto potešia aj obedy akože "zadarmo". K tomu ešte museli radšej posilniť silové zložky, aby "upratali" tých, ktorí by predsa len príliš premýšľali. Asi aj preto máme v celej EU najviac policajto v na občana a najhoršie vzdelávanie.