Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo má Singapur najlepšie školstvo na svete? Učia sa menej, no dôkladne

10.06.2019 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

10.06.2019 | Brano L.

No ale keď súdruh Petrák povedal (šéf školského výboru v NR SR), že bol by vhodný iný typ odmeňovania učiteľov (nie podľa veku, namiesto toho podľa kvality učiteľa (napr.junior - senior atd)), len nie je na to politická vôľa a súhlas súčasnej masy učiteľov.

12.06.2019 | Vlasko

A kto bude rozhodovat kto je junior a senior ? Tu je hlavny problem. Nerozhoduje sa na urovni najblizsie k ucitelovi ale niekde na ministerstve

10.06.2019 | bohuskoknm

Pochádzam z učiteľskej rodiny a keď dnes vidím mladých ...dsať-ročných a nevedia z hlavy vyriešiť triviálne veci. No aké školstvo takí budúci voliči.

11.06.2019 | maugli2

No, nezdá sa mi, že by mal článok nejakú veľkú vypovedaciu hodnotu, skoro by som povedal, že aj keď je to rozhovor, je rozporuplný až zavádzajúci. Ak niekto píše, že učia žiakov riešiť životné sutuácie, tak asi nemôže napísať, že sa učia menej (čím širší prehľad, tým lepšia príprava na to). Úlohu školstva vidím v tom, že na nejakom základnom učive sa žiaci naučia "učiť sa", t.j. čerpať info z nejakého zdroja a analyzovať ich pre potreby vyriešenia zadanej úlohy. Význam tohto je dnes ešte väčší vzhľadom na objem informácií, ku ktorým máme prístup. Ale to je na dlhšiu diskusiu, a skôr odborníkov, ako verejnosti. Rozhodne po možno 10 reformách nášho školstva veci nepomôže nadšenie zo školstva úplne inej kultúry.