Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo mal dať Kočner zavraždiť Kuciaka? Motív na súde pomohol ukázať Haščák

20.01.2020, 19:05 | Peter Kapitán | © 2020 News and Media Holding

Štvrtý deň pojednávania v prípade vraždy Jána Kuciaka priniesol výpovede dvoch prominentných svedkov. Prvým bol oligarcha Norbert Bödör, ktorého výpoveď bola presvedčivá ako trikrát vylúhovaný čaj. Druhým šéf Penty Jaroslav Haščák, ktorý rozprával o poznanie voľnejšie. Nie je isté, že o všetkom hovoril pravdu, no mafiána Mariana Kočnera rozhodne nepodržal.

  • Tlačiť
  • 16

Tomášovi Szabóovi, ktorý sa minulý týždeň snažil tváriť ako ctihodný občan, ktorý ešte aj objednávku na bitku prijal len pre pekné modré oči svojho bratranca, urobili v pondelok škrt cez rozpočet hneď dvaja svedkovia.

Najskôr na neho rukou ukázal náhodný okoloidúci na čerpacej stanici s brilantnou pamäťou, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani hrdinovia z romantických detektívnych seriálov. Svedok si mesiac po vražde spomenul, že v noci na benzínke videl T. Szabóa sedieť za volantom a pomaly sa voziť po Veľkej Mači.

Neprehliadnite

Ešte horšie dopadol počas výpovede svojho kamaráta z detstva, ktorý mu na jeseň 2017 pomohol upraviť vražednú zbraň. Za svoj skutok už je aj právoplatne odsúdený, o T. Szabóovi ako o jednom z vrahov hovoril bez nejakých vážnych pochybností.

Slučka okolo priamych vykonávateľov sa utiahla. Minulý týždeň sa priznal strelec Miroslav Marček, dnes svedkovia potopili T. Szabóa, ktorý sa snažil uhrať to klamstvami. Zdá sa, že márne.

Utiahnutý oligarchov syn

O čosi väčšiu pozornosť médií však vzbudili dvaja svedkovia, ktorí vypovedali doobeda. Ako náhodný okoloidúci počas svojej výpovede pôsobil aj Norbert Bödör, syn oligarchu Miroslava Bödöra spájaného so Smerom, ktorý mal široké kontakty na bývalé policajné špičky.

Chlap ako hora pred senátom sedel utiahnuto, na otázky odpovedal zakríknuto a prokurátor ho dokonca musel povzbudzovať, aby sa nebál rozprávať. Keďže N. Bödör je do veľkej miery pre verejnosť neznámy, ťažko odhadovať, či je taký v skutočnosti, alebo išlo len o dobre nacvičené divadlo.

Nie je to však až také dôležité. Po prvý raz sa verejnosť dozvedela, aký presne je príbuzenský vzťah medzi ním a bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Marian Kočner, proces, súd, vražda, vražda Jána Kuciaka