Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo nie sú neonacisti na štadiónoch a mafiáni v ringoch problém

12.11.2019, 12:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Z nejakého dôvodu sme sa na Slovensku rozhodli, že športovci budú mať oproti politikom, vedcom či podnikateľom mimoriadne postavenie. Pri športovcoch, nech sú z akejkoľvek oblasti, totiž ich pozadie nehrá žiadnu úlohu. Sú akoby imúnni voči systému. Pretože vraj robia Slovensku dobré meno. Naozaj?

  • Tlačiť
  • 2

Hrá sa priemerný zápas najvyššej slovenskej futbalovej ligy. Bratislavský Slovan vedie na rozmočenom trávniku nad Zlatými Moravcami 1:0. Šesť štátnych policajtov sa snaží skrývať pred dažďom, sem tam pridajú poznámku k priebehu zápasu.

Krátko pred koncom stretnutia sa z hlúčika fanúšikov Slovana začne ozývať pokrik. „Osem, osem, osemdesiat osem.“ Práve prebieha osemdesiata ôsma minúta, a tak v štýle fašistickej argumentácie, že autor antisemitských komentárov v skutočnosti nevie pracovať s počítačom, budú určite hovoriť, že drukujú osemdesiatej ôsmej minúte.

Akurát, že my na večeru nebudeme jesť seno.

Neprehliadnite

Absolútna ignorácia

Symbol 88 odkazuje na nacistický pozdrav „Heil Hitler.“ Písmeno H je totiž ôsme v abecede. Napriek tomu, že ide o všeobecne známy fakt, policajti na zápase nevyzerali, že by ich tento pokrik vyrušil. Z nitrianskeho krajského policajného riaditeľstva odpísali, že trestné stíhanie pre podozrenie z extrémizmu nevedú. Nikto sa vraj nesťažoval.

Zatiaľ nie je známe, či si pokrik všimol delegát futbalového zväzu na stretnutí, ktorý by mal takéto veci zaznamenávať a riešiť. Vzhľadom na doterajšiu prax sa však môžeme domnievať, že extrémistické prejavy z tribún boli prepočuté.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy MMA, nacisti, Norbert Bödör, Slovan Bratislava