Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

25 rokov dokumentovala život top boháčov. Akí sú ľudia posadnutí majetkom?

17.07.2018, 11:57 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Lauren Greenfield strávila štvrťročie fotografovaním a dokumentovaním života najbohatších ľudí sveta. Nejde o poctivých podnikateľov, ale často o povrchné celebrity a manažérov, ktorí získali peniaze podvodom. Na ich príklade zobrazuje spoločnosť, ktorá je posadnutá extrémnym bohatstvom a týchto ľudí obdivuje cez optiku sociálnych sietí. Filmárka tak odpovedá na otázku, prečo je naša spoločnosť taká posadnutá bohatstvom.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

bohatstvo

Život v extrémnom luxuse zdokumentovala Lauren Greenfield už vlani, keď vydala 500-stranovú knihu s názvom Generation Wealth ilustrovanú fantastickými fotografiami.

Tento mesiac prichádza do európskych kín aj jej rovnomerný filmový dokument. Začiatkom roka brázdil filmové festivaly, na ktorých si vyslúžil uznanie kritikov.

Finančník bez morálky

Práce kalifornskej fotografky ukazujú často tragické a smutné životy bohatej smotánky - od manažérov cez manželky oligarchov až po luxusnú prostitútku a finalistku detskej súťaže krásy.

L. Greenfieldová ich opakovane navštevuje, aby poukázala na odvrátenú stránku bohatstva a zhubný vplyv na morálku a spokojnosť v živote. „Nezáleží na tom, koľko ľudia majú peňazí. Vždy chcú ešte viac,“ vraví.

Neprehliadnite

Príkladom je príbeh finančného žraloka, ktorý sa podobá filmovému Gordonovi Gekkovi z Wall Streetu. Je ním nemecký investičný bankár Florian Homm, ktorého v USA obvinili z finančného podvodu, keď spôsobil investorom podvodom stratu 200 miliónov dolárov.

Americká FBI ho zaradila na zoznam najhľadanejších ľudí. Hrozilo mu 225 rokov väzenia. Aby sa mu vyhol, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy bohatstvo