Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predčasné voľby nie sú víťazstvo, ale nevyhnutnosť

Názor | Ak predseda Smeru-SD Robert Fico ešte prechováva zvyšky svojho politického umu, s vývojom politických udalostí musel minimálne po piatkovom proteste ľudí počítať. Do stavu, že mu Most-Híd slovami svojho lídra Bélu Bugára v pondelok večer po dlhých rokovaniach vypovedal dôveru, sa zahnal sám svojimi hysterickými a nerozumnými krokmi v ostatných dvoch týždňoch. Doteraz dobre ohybný koaličný partner žiada od vládnych strán dohodu na predčasných voľbách, inak odíde z koalície. Bola by trúfalosť povedať, že takéto rozhodnutie sa dalo čakať, zato sa však s ním nedá nesúhlasiť.

13.03.2018, 13:24 | Filip Obradovič | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 8

Filip Obradovič (210x158)

Základným ponaučením pre všetkých súčasných aj budúcich politikov po týchto dňoch je, že si nemôžu voči spoločnosti dovoliť všetko a tváriť sa, že oni s tým nič nemajú. Pretože v opačnom prípade môžu čakať masívny odpor ľudí.

Zmena paradigmy nastala po vražde novinára Jána Kuciaka, ktorý písal o prepojeniach oligarchických a mafiánskych štruktúr na politikov, a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Kým vedenie Smeru toto nepochopilo, ľudia v Moste áno.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Najsilnejšia vládna strana na čele s Robertom Ficom od pondelka spred dvoch týždňov, keď sa verejnosť dozvedela o brutálnom čine, kopila jednu chybu za druhou.

Neprehliadnite

Bránili ľudí blízkych ľuďom napojeným na taliansku mafiu, ostentatívne núkali milión eur v hotovosti, nerozumeli volaniu po politickej zodpovednosti a nezávislosti vyšetrovania, strašili konšpiráciami a po povstaní ľudí, aké nevyvolali ani komunisti, sa tvárili, že je všetko v poriadku.

Nie, Robert Kaliňák nemal

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Béla Bugár, Most-Híd, Názory, predčasné voľby, Res publica, Robert Fico, Robert Kaliňák