Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predvolebný boj o zdravotníctvo sa začína: zakázať krížové vlastníctvo?

30.10.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

30.10.2019 | Uspesny startupista

Vyvlastnit, znarodnit, odobrat majetok...

Zrejme musi niekto chlapcom progresivnym do duse prehovorit, ako niekedy klasik R. Prochazka: "vam musi je*ať chalani, vam musi je*bat"

30.10.2019 | MyslimSiTo

nikto nehovori o znarodneni, vyvlastneni, ani odobrati, ale o zakonom prikazanom povinnom odpredaji (za protihodnotu).

30.10.2019 | Uspesny startupista

Goriliatko beblavé hovori toto:

"V prvom kroku by sme určili prechodné obdobie, keď má firma šancu sama sa rozhodnúť, ktorú divíziu odpredá. Ak by to neurobila, podľa vzoru zahraničných skúsenosti by nastupovali zvyšujúce sa a opakujúce sa pokuty, prípadne strata licencie."

Cize nutia Pentu odpredat niektoru z divizii, co logicky znizuje cenu divizie na trhu, lebo potencialni kupujuci vedia, ze Penta musi predat. To je len ina forma "odobrania" majetku.

A ak Penta nepreda, budu pokuty a strata licencie. To je znovu iba dalsia forma "odobrania" majetku.

Ale progresivnym aktivistom to aj tak nevysvetlis.

30.10.2019 | Niless

A to vyvlastnenim Penty sa v zdravotnictve konecne zavladne pokoj a poriadok a rakotovo stupne kvalita starostlivosti?
PS ak uspeje bude rovnako ak nie viac populisticky....boh nas ochranuj.

Krizove vlastnictvo je problem len vo vztahu poistovna a nemocnica, inak tam nevidim ziaden problem.

Skor problem je kvalita starostlivosti. Noze sa opytajte ludi na nemocnice co Vam povedia...tam sa chodia liecit len lahke veci, pri komplikovanejsich zalezitostiach idete do nemocnice zomriet. A toto je problem zdravotnictva.

A zajimave je ze politicka mafia zo SMERu tu ohromne lobuje sa zvysovanie minimalnej mzdy, drukuje odborarom, sprisnuje zakonik prace len volajako tieto veci sa nechcu dodrziavat v zdravotnictve a aby toho nebolo malo platby za poistencov statu sa kazdym rokom znizuju....aka schizofrenia

30.10.2019 | MyslimSiTo

ak stat taha za kratsi koniec kvoli financnej sile subjektu, prehrava obcan. Penta si buduje nemocnice a lekarne ale kvalitna ludska sila k nim zvacsa neide. Ci uz kvoli reputacii, alebo uprednostnovaniu financnej stranky pred zdravotnou. U sukromnika ide ciel (zarobit) proti cielu pacienta (sa vyliecit), najma v pripade tazko a dlhodobo chorych (a nakladnych) pacientov.

31.10.2019 | Vlasko

"ale kvalitna ludska sila k nim zvacsa neide" - jasne, preto tu bol minule clanok o tom ako sa takmer vsetci doktori zo statnych nemocnic v BA, snazia zistovat ako sa do novej nemocnice dostat

31.10.2019 | maugli2

Tak to vyzerá, že PS sa diskvalifikuje ešte pred voľbami. Na ich mieste by som sa snažil skôr analyzovať, prečo pri tých istých platbách za výkony má Penta priestory a vybavenie na úrovni doby, zaplatených personál a zisk, no štát len schátrané budovy, staré zariadenia a personál, ktorý sa cíti nezaplatený + narastajúce dlžoby ako bonus. Niekde je chyba. A určite to nie je tým, že lukratívne činnosti odovzdali nemocnice súkromným zariadenia. Ono tie lukratívne veci sú aj náročné investične, no aj pre jednu aj pre druhú stranu.
Úplne najpodstatnejší je ale fakt, že za pár rokov v zdravotníctve nebude mať kto robiť. Manželka-lekárka márne hľadá nástupcu. Je zbytočné niekomu vysvetľovať, že sa jedná o lukratívnu (aj keď náročnú) činnosť, pomaly niet ani toho, kto by to počúval. Takže márne chcela ísť do predčasného dôchodku, nemohla. Teraz chce ísť do riadneho a celá vec skončí asi zatvorením ambulancie. No a povedané rečou Titanicu, napriek tomu, že spodné paluby sú pod vodou, ktorá rýchlo pribúda, na horných palubách hrá hudba a všetci sa navzájom presviedčajú, že vlastne žiadny problém neexistuje. A keby aj, tak je to krížové vlastníctvo :-) To sme si teda vydýchli! Už poznáme vnútorného nepriateľa!