Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kúpi štát nemocnicu Penty? Premiér uvažuje pre problém s Rázsochami o pláne B

16.04.2019, 18:35 | Mária Hunková | © 2019 News and Media Holding

Výstavba novej Univerzitnej nemocnice Bratislava sa naťahuje už vyše 30 rokov. Naposledy plány štátu zbrzdil nevydarený tender na búranie skeletu na Rázsochách. Aj ministerstvo zdravotníctva už dnes priznáva, že nové zariadenie tu napriek plánom v roku 2022 neotvoria. Premiér Peter Pellegrini hovorí, že veľmi intenzívne pripravujú a rokujú o možnom pláne B.

  • Tlačiť
  • 21

Na pondelkovej tlačovej konferencii, ktorú mal premiér spoločne s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou o nemocničnej reforme, sa P. Pellegrini vyjadril, že sa nevie vysporiadať s tým, ako sa projekt novej univerzitnej nemocnice naťahuje. „Sme v rukách Úradu pre verejné obstarávanie a neustálych námietok zo strany neúspešných uchádzačov,“ povedal.

NeprehliadniteNarážal tým na tender na búracie práce rozostavanej budovy na Rázsochách, kde sa má postaviť od základov úplne nové koncové ústavné zdravotnícke zariadenie. Jeden z účastníkov tohto obstarávania, talianska spoločnosť Despe, ktorá bola v konzorciu so slovenským Doprastavom, podala ešte vlani námietku, ktorá sa doteraz vyhodnocuje.

Alternatívne riešenia

Preto sa na neurčito posunulo búranie skeletu, ktoré bolo naplánované na jeseň minulého roka. Tým zároveň aj nadväzujúce tendre na staviteľa novej nemocnice a spoločnosti, ktorá vypracuje komplexný manažment zdravotnej starostlivosti. Podľa premiéra však majú na stole niekoľko variantov, ako situáciu vyriešiť, aby bola v hlavnom meste nová nemocnica čo najskôr.

„Dnes by som nerád povedal podrobnosti, ale chcem vás uistiť, že urobíme s pani ministerkou všetko pre to, aby v Bratislave stála moderná, štátom vlastnená, najlepšia nemocnica v regióne. To je naša priorita. Urobíme všetko pre to a verte, že rozmýšľame aj nad plánom B, vďaka ktorému by sme túto vec mohli dosiahnuť možno skôr, ako spoliehať sa na samotné Rázsochy,“ povedal.

Podľa informácií TRENDU má byť jednou z možností, nad ktorou premiér uvažuje, kúpa súkromnej nemocnice Penty v Boroch. Povedali mu to

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Bory, Penta, Peter Pellegrini, Rázsochy