Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Premiérka odvolá Galka z funkcie

22.11.2011 | TASR

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

22.11.2011 | alfonzK

ze KAZDY obcan EU moze poziadat nejaky Ustredny vykonny organ EU o odpis VSETKYCH zaznamov vsetkych databaz EU,spionov, policajtov, SBS,vojakov,internet providerov,operatorov,... ktore su na neho vedene vo vsetkych clenskych statoch EU+co nanho posielali do USA a inych spriatelenych demokracii v ramci nejakych Patrito Actov a inych sluzbiciek+DOVOD preco
a ze mu musia vyhoviet a ze ked nahodou niekedy vyjde njavo,ze to zatllkli, tak 10 000 000 € odskodne do 7 dni

22.11.2011

keď naprší a uschne

22.11.2011 | amater.sme

by sme nemali hlavne sami seba. keď z Pravdy odišlo naraz 10 novinárov, šéfredaktorka tvrdila, že sa nejedná o žiadny masívny odchod, dnes sa odpočúvanie 3 novinárov, ku ktorému vydal súhlas sudca, prezentuje ako masové odpočúvanie novinárov. veľmi pozorne som sledoval vyjadrenia 'zúčastnených', od riaditeľa TA3, poslancov všemožných výborov, bezpečnostných analytikov, ministra Galka ... Galkovo odvolanie je logickým krokom, ale len ak pripustíme, že sa hrá podľa pravidiel predvolebného boja.

22.11.2011 | AFI

Gučík- Rezešova štetka a biely kôň niekoľkých chápadiel chobotnice
mladý novinár v Pravde - syn generála s prístupom k utajovaným skutočnostiam
Vavrová - http://www.ekumst.s...

Predvolebná kampaň začala, akurát sa navzájom požierajú tí, ktorí sa ešte prednedávnom ťapkali po chrbtoch a podávali si ruky. POrekvapuje ma však unisono kobercový nálet SDKÚ-DS, KDH aj Most-Híd na Sas. Prečo všetkým trom leží v žalúdku?

22.11.2011 | emc4

odvolanie za 24 hodín.
To je ako z veľmi slabeho filmu, ale na scenáre tvorivej dvojice Dzurinda-Fico si budeme musieť zvyknúť.
Al premíerka za účasť v tejto fraška u mňa prišla o všetky životy a nie je mi hodná ani odpľutia.

23.11.2011 | HromBlesk

Tak máme ďalšiu skupinu nedoknuteľných. NOVINAROV. Úžasné, oni môžu všetko, oni sa nemusia zodpovedať, oni nemusia dodržiavať zákony. Zvlášť o morálnom profile Gučíka by som pomlčal. Prečo by sa nemohli sledovať novinári??? Neboli práve novinári často súčasťou cudzích spravodajských sietí??? Čoho sa boja ak sú čistí. Mne nevadí ak ma bude sledovať VOS, nemám čo skrývať. a. Najviac sa mi páči ako z toho robí kauzu Nový čas, ktorý by mal dať preveriť psychiku svojich redaktorov fotografujúcich nohavičky "celebrít". Týchto treba ale fakt sledovať ale v ústave.

23.11.2011 | grgo

Prepáč, ale to nie je o nedotknuteľnosti. Je to o využívaní neštandardných vyšetrovacích postupov.

Odpočúvanie je závažnž vstup do súkromia a malo by sa používať iba v odôvodnených prípadoch - teda pri veľmi vážnych prečinoch a keď zlyhali alternatívne spôsoby vyšetrovania. Dupľom to platí pri odpočúvaní skipín ako sú - poslanci a volení reprezentantni, sudcovia, novinári, advokáti apod.

Inak len posledná vec - väčšina liberálnych strán na svete sa prudko stavia proti zásahom štátu do osobných slobôd. Taktiež sú proti utajovaniu skutočnostím, podporujú projekty ako Wikileaks apod.

Ale toto sa evidentne netýka "liberálno-konzervatívnej" SaS. Nie pre samotné odpočúvanie, ale aj pre najnovšie vyhrážky o tom ako vyhlasujú, že zverejnenie Galkovho telefonátu Gučíkovi, alebo o tom ako sa vyhrážajú novinárom za zverejnenie utajovaných skutočností.

Ja viem, že je to pre sympatizantov SaS veľmi ťažké stráviť. Investovali príliš veľa emócii a úsilia obhajovaním svojich miláčikov. Kde leží vaša hranica, kedy konečne nasadíte zdravú skepsu a opustite ten mesiášksy komplex? Ja to pozorujem na svojom okolí, kedy sa kopa ľudí mení na SaSkársku verziu mečiarovských babiek-demokratiek - ktoré si akýkoľvek náznak nedokonalosti vysvetľujú šialenými komplotmi a konšpiráciami.

23.11.2011 | xantipa

http://www.sme.sk/c/...
podpalaca.html#ixzz1eY77OKzW


" V mojich očiach je Sulík nezodpovedný demagóg a nie bez talentu. Každý deň som vo veľkých nemeckých novinách čítal rozhovor s ním, od jediného človeka závisel celý vývoj v Európskej únii.

Predstavte si, že z 27 štátov únie by bol v troch alebo v štyroch taký Sulík pri moci. Katastrofa.
--------------------------------------------------­--------

Veru, tak to mu verím, že to by bola pre UFO-Mafiu KATASTROFA,
to by mohla zabaliť krám, dobre že to starý senilný dedko vykvákal,
apoň je jasné v akom kontexte treba chápať aj kauzu "odpočúvanie" :-))


P.S.
Bolo by možné, že má UFO Mafia takýchto "múdrych"dedkov ako šéfov Think Tanku ?

No tak potom by sa ani nedalo čudovať tým "duchaplným" scenárom,
dedkovia akosi nechápu, že žijeme v dobe internetu a aký to má vplyv
na informovanosť OvČanov.

Že sa im nedajú už servírovať scenáriá ako pred 100 rokmi ruskému mužíkovi VOSR :-))

23.11.2011 | xantipa

http://www.sme.sk/c/...íce zde: http://pc-radca.web...

23.11.2011 | amater.sme

grgo, ty si vážne myslíš, že galko 'nechal odpočúvať novinárov'? mne galko nijak sympatický nie je. nie je mi dokonca sympatická ani strana, ktorej je členom. celú túto kauzu sledujem ako pozorovateľ z médií a o nejakom objektívnom informovaní sa veru naozaj hovoriť nedá.

stačí si napríklad pozrieť dnešnú tlačovku galka a potom správu o nej v TA3. TA3, aj keď chápem, že sa to vďaka odpočúvaniu jej riaditeľa príliš očakávať nedá, je neobjektívna a interpretuje galkove slová celkom inak, ako napríklad ja. iste, názor môj a TA3 môže sa na celú kauzu diametrálne líšiť, ale ja nemám na mysli komentáre, hovorím o spravodajstve. v spravodajstve k celej kauze sa jedná skôr o dezinformovanie, než informovanie. všetko v zmysle starého známeho, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

ja som vášnivý obhajca osobných slobôd. ešte dôležitejšie je aby v prípade, ak nejaká osobná sloboda na základe 'spoločenského konsenzu' je zákonom limitovaná, týkalo sa takéto obmedzenie každého, bez ohľadu na jeho zamestnanie alebo spoločenské postavenie a podobne. hovorí sa tomu rovnosť pred zákonom.

netuším ako postupuje sudca v prípade posúdenia nejakej žiadosti o povolenie odpočúvania, ale celkom iste nemôže v právnom štáte svoje rozhodnutie oprieť o to či sa žiadosť týka novinára, alebo inej profesie.

podobne ako ministerstvo spravodlivosti nemôže zasahovať do autonómneho rozhodovania sudcu, ani minister nemôže zasahovať do autonómneho rozhodovania tajnej služby, ktorá patrí do jeho rezortu. naopak, pokiaľ by tajná služba žiadala dokonca aj o povolenie odpočúvať 'vlastného' ministra a jej žiadosť by sudca schválil, bolo by to v poriadku.

zamýšľať sa môžme o zákonoch, ktorými sú tie pravidlá určené a o kontrolných mechanizmoch, ktoré musia byť schopné ak nie zabrániť, tak aspoň odhaliť, prípadné zneužitie alebo zlyhanie.

23.11.2011 | xantipa

ZDESENIE a ÚDIV v PAVILÓNE OPÍC.

"Je to priam neuveriteľné, ale celej kauze Galko nerozumie u nás žiadna opica! A to by sme to mali mať z prvej ruky! Logika, právo, morálka, sedliacky zdravý rozum, to všetko je na túto kauzu neaplikovateľné! Ostáva jediná - psychiatria!"

23.11.2011 | xantipa

SaS by sa mala poďakovať scenáristom
NAIVNE-INFANTILNÉHO scenára s "odpočúvaním",
ktorý jej
naženie viac voličov, ako by bola získala sama
bez týchto
PRIMITÍVNYCH INTRÍG !!!
Nad toľkým DILETANTIZMOM Neandertálcov sú udivené dokonca OPICE :-))

23.11.2011 | xantipa

Vážení autori,
prosím, aby ste si pri "tvorbe" najbližšieho scenária uvedomili,
že nemôžete I.Q všetkých občanov posudzovať len podľa svojho
vlastného,
z ktorého sú udivené dokonca OPICE:-))