Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Počet obetí výbuchu v Prešove stúpol, bytovka je odsúdená na zánik

06.12.2019 | TASR

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

07.12.2019 | shaggy

1 mil. € pre mesto. Super, nie?
Mesto nemalo žiadne škody, škody mali ľudia.
Mesto neplatí hasičov, platí ich rezort vnútra.
Myslím, že tie chodníky a zeleň okolo domu, by mesto zvládlo opraviť aj za pár tisíc.
Ale politickú kampaň si treba robiť, na to sú tragédie najlepšie. A ukazuje to ľuďom, že netreba byť zodpovedný a poistiť si byt. Veď štát vám to zaplatí z peňazí všetkých...

07.12.2019 | lacusko

Jasne, mesto to vobec nebude sanovat a mesto tie peniaze vobec nedostalo preto, lebo je blizsie k ludom ako vlada v Bratislave. Proste vlada vyhradila peniaze a poslala ich tam, kde ich vedia operativne najlepsie pouzit (na viazany ucel).

Co to mali podelit medzi ludi a povedat im "a teraz si to pekne odpracte a idealne do januara".

Ked sa spoji paranoja s neznalostou, vznikaju prispevky ako tvoj.

07.12.2019 | Martinoid

Ak bola budova poistena skody uhradi poistovna. Tak naco milion?

07.12.2019 | Martinoid

s prerobením toho celého bytového domu hasiči nesúhlasili. Nesúhlasili sme so stavebnými úpravami v roku 2017. Boli tam porušené niektoré predpisy. To mohlo spôsobiť aj pád schodiska cez ktoré sme nemohli vnútro evakuovať," povedal Goliaš."Bola to svojvôľa majiteľov bytového domu," dodal. Čítajte viac: https://presov.korz...

07.12.2019 | Julo 2018

ty " tupoň" tie peniaze sú určené len na sanovanie tejto bytovky alebo jej demoláciu a zabezpečenie bývania tým ktorí tam o byty prišli. Nie na nejaké stromky . Ty asi tiež budeš z tej " bandy " ktorá za všetkým vidí politickú propagandu.

08.12.2019 | salamoon

keby sa svet riadil vami anarchokapitalistami, takychto domov a nestasti by bolo daleko viac.. lebo dobrý trh a zlé normy.. ved napokon o tom je to aj teraz..

07.12.2019 | Anna K47.

Dom mal by mat poistenie nehnutelnosti. Niektore samostatne byty ak majitelia mali hypoteky, su este raz poistene ako nehnutelnost. Neviem ci sa nieco podobne stalo na Slovensku s uplnou(totalnou) skodou s panelakom, ale teraz sa ukaze ako kvalitne bola pripravena poistka domu( spravna poistna suma vratane Dph aby nebolo podpoistenie) a asi aj zodpovednost za skodu kedze tam ponicilo auta ci okolite dalsie okna/ majetky.
Uz hasici z kraja pisu v mediach ze vlastna kotolna v dome nesplna predpisy( to sa da ako prevadzkovat?!!!) preco nikto nepredpisal normou cidla/hlasice uniku plynu za par drobnych? Aby sa podobne nieco nestalo aj inde toto by malo byt mementom - najciernejsi Mikulas 2019 na SK. Aj cely ten zasah hasicov a zamrznutych vrtulnikov treba zanalyzovat a vyvodit dosledky.

Vyzva premiera na poistovne vyznieva zaujimavo, plnte a nebudte byrokrati, vlada dala prvy milion, vsak od 2019 sme zaviedli dan z poistenia( byv. Minister financi Kazimir by mal dostat mikrofon) vyberame na dani celkom nadplan tak mame z coho rozdavat. Nic adresne kolko techniky sa kupilo, aka prevencia by sa mala robit....
Len socialne balicky

07.12.2019 | Darija

Súhlas.

07.12.2019 | Julo 2018

Podľa mňa sa z toho poisťovne ktoré sú zainteresované budú chcieť z toho " vyvliecť ". Pre porušenie predpisov, povolení a podobne a budú chcieť aby sa to " hodilo " na stavebnú firmu alebo majiteľa bytovky . Teraz ide o to, aby mesto ten vládny milión naozaj použilo na zabezpečenie bývania pre tých čo to potrebujú, je december a nedá sa postaviť stan niekde v kempe. Potom bude čas na hádky s poisťovňami.

07.12.2019 | Darija

Milión je taká pekná, sociálna suma. Nepodložená ničím. Zaujímavé je, že sa jedná o verejné financie, kde by mal byť nárok na čerpanie preukázateľný minimálne na úrovni predbežných kalkulácií a čiastkových rozpočtov.

Pevne verím, že raz ak budem náhodou súčasťou podobného nešťastia, nebude môj posledný pohľad na tomto svete, pohľad na Pellegriniho. Prípadne na Richtera.

07.12.2019 | martin33

Mozno je to ten isty milion, co Fico ukazoval po vrazde Kuciaka.

07.12.2019 | Hedviga Takáčová

A čo správca bytového domu a dodávateľ prác ? Mali poistenie zodpovednosti ?
Viď zákon o vlastníctve bytov o.i. § 8 : "Správca zodpovedá vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome za všetky škody vzniknuté v dôsledku neplnenia alebo nedostatočného plnenia svojich povinností vyplývajúcich z tohto zákona alebo zo zmluvy o výkone správy."