Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Preteky za elektromobilom. Volkswagen kúpi podiel u výrobcu batérií

17.01.2020 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

17.01.2020 | Niless

VW bude nasledovat Nokiu ak sa nespamata z tej elektronaivity, ktoru ma zalepene oci takmer cela europa.

Jedine alternativy su CNG/LPG alebo vodik.

To ako vazne chceme aby automobil sa stal luxusom ako na zaciatku 20 storocia? lebo k tomu to smeruje.

Kupa elektroauta dvoj az trojnasobna oproti beznemu autu. Dojazd polovicny, mozno len tretinovy, po 6-8 rokoch nova bateria (za tisice €) a naklady na 1 km jazdy stupnu o 200-300% ak sa nezvysia ceny energii, co pri zvysujucej spotrebe asi realne nebude. A aby toho nebolo malo EU chce opat zvysovat ceny emisnych povoleniek, takze vdaka elektromobilite sice znizime spotrebu energii pre takmer vsetkych. A aby sa nezabudlo vzhladom na energie vyroba v EU nebude vobec ale vobec rentabilna, takze ano elektromobilita nas dost mozne pripravi o miliony pracovnych miest lebo politbyro radsej spacha harakiry ako upustit od tej uletenej ideologie.

20.01.2020 | MG151

LPG sa vyrába z ropy, CNG je podobne neobnoviteľný zdroj ako ropa a držia nás tam za .... Takže ak nechceš arabom, rusom a pod. prispievať na ich blahobyt, musíš sa orientovať na obnoviteľné zdroje, alebo aspoň sa k tomu priblížiť. Ak máš cca 20 rokov, potom si môžeš počkať na sériové autá a infraštruktúru na vodík a ešte si na nich zajazdiť. Ja som však starší a sériového vodíkového auta za normálnu cenu by som sa už nemusel dožiť, beriem teda čo na trhu je. A mám po skoro 2 rokoch jazdenia na elektrinu iné skúsenosti ako opisuješ, preto stále na elektrinu jazdím (a snažím sa čím viac).

20.01.2020 | Miki_K

Ako je to podľa tvojich skúseností s kúrením v elektromobile ? Ako to funguje , keď je skutočná kosa ? Aký to má vplyv na dojazd ak napr. stojíš 1/2 hodiny v kolóne pri -10°C ?

20.01.2020 | nicco

No to statie polhodiny v kolone. Ked mas turbodusel, tak polhodinu dechtujes smrad tomu za tebou a tim, co idu po chodniku okolo. Vodicovi turboduselu to obycajne nevadi, lebo sedi vpredu a vyfuk ma vzadu (aka nahoda) a aj ked ma potovorene okno, tak to len vypusta dym z cigarety.

20.01.2020 | Miki_K

... v dotaze som nemal na mysli smrad, ale skôr to, či po poriadnej zápche nezostane diaľnica zablokovaná vybitými elektromobilmi ...