Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daňa a Kočnera spája advokát aj podozrenie z daňového podvodu

04.03.2019 | Zuzana Petková, Xénia Makarová, Nadácia Zastavme korupciu

Diskusia (40 reakcií) Pravidlá diskusie

04.03.2019 | shaggy

Vieme prví!
Redaktori Trendu majú rovnakého predajcu potravín, ako M. Kočner! Dokonca sa párkrát nachádzali v tom istom obchode!
Takto fakt nedostanete tie daňove (nie Daňove) úľavy, ten nadpis je čistý bulvár.

04.03.2019 | lampion

Dobrý deň pán Daňo,

keď si myslíte, že článok o vašom podnikaní je bulvár, tak nám vysvetlite, ako fungujú vaše firmy a prečo si nemáme myslieť, že ste len biely kôň?

04.03.2019 | shaggy

Ja nie som pán Daňo, len nemám rád bulvár.
A Trend bol svojho času seriózne médium, ktoré nepotrebovalo takéto bulvárne nadpisy.

05.03.2019 | demo50

Súhlas, v prvom momente nadpis evokuje bulvár, po prečítaní celého článku a zohľadnení skutočnosti, že Daňo sa neustále "točil" okolo Kočnera a je stíhaný za daňové podvody, je informácia o spoločnom advokátovi nová a pomerne významná (aspoň pre mňa), autorky zvážili možnosť uviesť túto skutočnosť aj v nadpise.

05.03.2019 | foxubamip

Najprv si treba zistiť, kto vlastní Trend. News and Media Holding a.s. ktorú vlastní Penta (gorilla, Kočnerové nahrávky). Potom kto je za "nadáciou" Zastavme korupciu a publikuje tu. Zrazu Penta je super, ak korupčníci zo Zastavme korupciu môžu ohovárať. To Zuzana Petková, Xénia Makarová nevadí, že publikujú články na médiu vlastnenom Pentou? Už im neide o Slušné Slovensko, boj proti korupcií? Evidentne nie, keďže tie dve sú tiež vydržiavané boháčmi a nevadí im makať pre gorillu. Prachy nesmrdia.

06.03.2019 | 12321

Tak su vydrziavane bohacmi, alebo makaju pre Gorilu? :D Keby ste si protirecili v ramci celeho komentara. Ale Vy si protirecite v ramci vety na jeden riadok! :D Aj SME pise casto proti Pente.

05.03.2019 | Pia Linn

Taký veľký Augiášov chliev na takom malom Slovensku ? Okrem množstva domácich PODVODNÍKOV,
ešte
aj cudzinecké MAFIE, to je už naozaj Kocúrkovo riadené ŠTÁTO-SMERO-MAFIOU !!!
Úbohé Slovensko,
kto ťa oslobodí od toho množstva morálneho ODPADU-nenažrancov, síce materiálne bohatých , ale inak úbohých PARAZITOV-ÚBOŽIAKOV na poľutovanie !!!

05.03.2019 | Pia Linn

Kultivovanému človeku, s patričným inteligenčno-intelektuálnym potenciálom, je aj ťažko pochopiť,
ako
môže niekto so svojim svedomím zrovnať podvody na úkor spoločnosti.
Myslím si,
že k takým PODVODOM inklinujú hlavne ľudia, ktorí :
a)
vyrástli v biednejších pomeroch a túžia po bohatstve, ktoré doma nezažili
alebo
b)
sú v podstate neschopní zbohatnúť svojimi schopnosťami a vedomosťami, kedy materiálne bohatstvo
má byť len kompenzáciou ich priemernosti až neschopnosti
c)
sú morálny ODPAD spoločnosti, leniví a hlúpi NIKTOŠI, ktorí túžia byť NIEKÝM, na čo prirodzene nemajú,
a preto si myslia,
keď dosiahnu akýsi materiálno-finančný ,že tým získajú zároveň aj spoločenský background,
stanú sa v spoločnosti NIEKÝM,
a
nikto ich nebude považovať za to, čím v skutočnosti sú :úbohé NULY- NIKTOŠI, zasluhujúci si jedine OPOVRHNUTIE spoločnosti !!!!


05.03.2019 | Pia Linn

OPAKOM neschopných, nenažraných podvodníkov
sú ľudia,
ako bol napr. Nikola Tesla, geniálny vynálezca,ktorý si už pred 100 rokmi ,okrem množstva iných patentov,
dal patentovať aj "voľnú energiu",ktorej plné využitie je doteraz blokované rôznymi energetickými koncernmi.
Tento človek bol taký geniálny, že chrílil vynálezy, ktoré mu neschopáci kradli a dali si patentovať sami.
Jeho reakcia bola:"Nemrzí ma, že mi kradnú vynálezy a idey, mrzí ma, že ich nemajú sami" !!!
A
zomrel CHUDOBNÝ, osamelý v hotelovej izbe. Napriek tomu to bol BOHÁČ, ktorý neokrádal spoločnosť,
ale ju OBOHATIL a svet posunul dopredu !!!!!

06.03.2019 | 12321

Spolocnot posunul dopredu, len taki ako Vy ste sa v jeho mene v ustach posunuli dozadu - vsak ak si dal tu volnu energiu patentovat, tak tie patenty existuju a daju sa vyuzivat. To by tu uz bol taky generator v kazdej druhej pivnici... ze nie je? Aha.. ziadna volna eneriga neexistuje a iba snilkovia veria. Svet obohatite, ak zabudnete na volnu energiu a zacnete sa venovat realnym veciam.

06.03.2019 | 12321

A co ej realne? Napriklad fyzika, chemia, matematika. A nie blaboly a podovodne videa a clanky o volnej energii. PS: Plati ma ropna a energeticka lobby!

04.03.2019 | risototh

Daňo podozrivý z Daňového podvodu. :D

04.03.2019 | Porvinko

Čo za hlúposti to tu píšete??
Pán Daňo urobil pre Slovákov nespočítateľne viac ako vy, medialne žumpy! Berte si z neho príklad.
Toľko klamstva! Nech sa vám to 1000 nasobne vráti !!!

04.03.2019 | shaggy

Čo urobil?
Tu ti nechám miesto, môžeš vypísať:
-
-
-

Mňa to vážne zaujíma.

04.03.2019 | Roman Kanala

Napríklad ako prvý napísal, že Strapatý šnupe špáratka a v Rakúsku ho klofli s kokaínom. Ututlalo sa to, no Strapatý odišiel na smetisko dedín. To bol začiatok pádu celej tej špinavej chásky. Kali, Fico, Krajmer, Gašpar. Dovtedy sa zdalo, že ide o nenarušiteľný monolit.

04.03.2019 | zajo-

pre Romana:

Článok z Tvojho regiónu:

Rožňavská nemocnica obmedzila činnosť neurologického oddelenia. Dôvodom je nedostatok personálu:

https://gemer.korza...


05.03.2019 | Roman Kanala

Môj región je Ženeva a Švajčiarsko.

Rožňavskú nemocnicu kúpila Penta so všetkými jej neduhmi. Ožratí primári, zlá hygiena, rozkrádanie desiat, eutanázia neperspektívnych pacientov zápalom pľúc z otvoreného okna, klasika. Stále najväčší zamestnávateľ v meste, odkedy železnica prepustila všetko okrem dvoch výhybkárov. V Rožňave zdochol pes. Prečo? Tu o tom píšem:

https://www.inforoz...

04.03.2019 | Daniel Kral

VYPALNIK Martin Dano obdivuje a podporuje Sadiki Harabina, ktori sa najviac pricinil o zly stav sudnictva.

Pri volbe za starostu Humenneho ho poskodila Valova, s ktorou je teraz najlepsi kamarat a ponuka jej svoje sluzby. Je to vypalnik. Klasicky. Napriklad kupil domenu SMER.sk, aby na tom mohol profitovat a vydierat ich. Teraz vidi, ze mu to bude nanic tak sa jej chce pod cenu zbavit, SMER zanika. Alebo v Kosiciach skakal po laviciach, ked mu starosta Gaj chytil nohu a mohol sa zabit. Vyplatil ho a nasledujucu navstevu v Kosiciach si uz podavali ruky. Neskor pre neho pracoval. Gaj bol za Vadalovu stranu Sport do kosic. Alebo nakrutil v septembri odsudzujuci sud s oligarchom JUDr. Kratkym, obhajcom mafianov, kde uviedol, ze zaraba mesacne 100 tisic. Pustil uputavku a cakal na vypalne. Neprislo, tak ho o 3 mesiace neskor pustil. Atd., atd. Je to vypalnik.

04.03.2019 | Daniel Kral

Este zopar velmi zavaznych suvislosti o Martinovi Danovi.

Klame, ked tvrdi, ze Kocnera doviedol Vasky.
Dano podla svojich slov vyrastal v Kochanovciach pri Humennom. Tam ma stale pisane trvale bydlisko aj JUDr. Mandzak, ktory je asi v jeho rokoch, cize sa poznaju od mala. JUDr. Mandzak zastupuje Kocnera aj v kauze zmenky, za co ho dali do vazby. Predtym dlhe roky posobil ako konkurzny spravca, Dano zas ako konatel-biely kon, tak sa mohli dobre doplnat. Uz v 2003 roku bol Mandzak spravca spolocnosti, kde predtym bol predseda predstavenstva Kocnerov spolocnik JUDr. Agh.
Dano sa zase pohyboval - v tej istej firme okolo podvodov SDKU - Ing. Jan Badzgon, kauza vlaciky..., ale je tam aj JUDr. Esek z Levic, ktory je zas vo firmach albanskej mafie Kukuliovcov.

Zaujala ma aj Danova firma E.V.I.A.N. spol. s r.o., ktora sidli v Slavicom udoli 43, kde ma kupeny byt aj kosican Ing. Jan Ondas, ktory za Dzurindu bol vo zelezniciarskych firmach, ktore sa masivne tunelovali, vid Badzgon. Tento isty Ondas bol veducim kampane Basistovej, ktora kandidovala proti Polacekovi. Tato Basistova mu aj dala podpis na kandidaturu za prezidenta. Preto sa Dano zapojil do kampane v 3 mestach - Humenne, Kosice, Ruzomberok.
Ruzomberok je rodne mesto Kocnera, ktory ho plati. Humenne je Danove mesto a presadzoval starostu Kochanoviec Porochnaveho, kamarata svojho aj Mandzaka.
Dano robil aj video o biti "dochodcu". Az JUDr. Nizky prezradil, ze ten dochodca je Mandzakov otec. Tiez ze Mandzak k nemu chodil ako student na prax.

Tak by sa dali analyzovat aj dalsie Danove "nezistne" videa. Dano robi pre mafiu, sam je podvodnik, on nema zaujem bojovat proti podvodom. Len manipulovat.

04.03.2019 | Daniel Kral

Peter Tóth: Daňo je financovaný ľuďmi spojenými s kriminálnym podsvetím

Bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth na svojom portáli Ďateľ.sk v súvislosti s Martinom Daňom tento mesiac napísal, že „mediálny projekt Martina Daňa bol od počiatku financovaný ľuďmi spojenými s kriminálnym podsvetím, zaoberajúcim sa rôznou ekonomickou trestnou činnosťou a okrádaním štátu na clách a daniach.“ Tóth ako jedného zo sponzorov Martina Daňa uviedol advokáta Michala Mandzáka. „Ďalším sponzorom Martina Daňa bol a možno aj stále je pán Marian Kočner,“ dodal Tóth.

05.03.2019 | vaco1953

nešírte hoaxy , NEvážený pane, kedy a kde to Tóth napísal ?

05.03.2019 | mml

... či je gay neviem a je mi to jedno . Ale nie je mi jedno , že idiot , ktorý sa vyhráža na YT , inej osobe , že by ju mali zabiť roxorovou tyčou , je na slobode . Čo robí GP ? Až vôbec nechápem tých poslancov , čo sa mu podpísali pod jeho kandidátku na prezidenta SR . Všetci , čo tak urobili , by sa mali vzdať mandátu . Aj laik , musí po zhliadnutí akéhokoľvek jeho videa vidieť , že to psychopat .

05.03.2019 | vaco1953

nešírte hoaxy NEvážený pane, nikto sa nikomu nevyhrážal = naučte sa porozumieť hovorenému slovu & kontextu situácie

05.03.2019 | kaarol

Ale vyhrazal a aby nesiel do basy tak zacal tvrdit a prehlasil relaciu Takze tak za humoristicku.
Trosku sa mu uz kolena rozklepali.

05.03.2019 | mml

vaco1953 , to akože , keď na YT pustí video , kde nabáda k zabitiu konkrétnu osobu roxorovou tyčou je zlé "porozumenie hovorenému slovu " ? Opakujem , GP si nerobí svoju prácu .

05.03.2019 | vaco1953

už sa teším ako vás Martin & Vasky "preválcuje" ( nie fyzicky, nie roxorom, ale argumentami a pravdou ) , NEvážený pán šéfredaktor, ako Goliáš ste sa nerozumne pustili do súboja s Dávidom a ako Goliáš aj skončíte = nie dnes , nie zajtra , ale nabrali ste smer smetisko slovenskej žurnalistiky, ale ako vraví Vasky, ešte máte čas na nápravu, zistiť si pravdu & ospravedlniť sa a prepytujem "novinárky" Petková & Makarová "vyraziť" na ulicu

05.03.2019 | Martin Dano

Vrátil som sa o 1:30h ráno a ešte som zapol aj Live! a povedal pár informácií k aktuálnym udalostiam. Píšte mi o čom chcete aby som večer v LIVE na TA3 hovoril - oproti mne bude Kotleba, moderuje pán Dolinský.... Martin Dano #martindano #prezident #president #volby2019 #slovensko #slovakia #poslednyprezident #novyprezident
https://www.youtube...

05.03.2019 | mml

... mal by si večer Kotlebovi povedať ako by si zabíjal roxorovými tyčami . Veď máte tak veľa spoločného , či ? Mal by si povedať ako je to s Tvojou sexuálnou orientáciou , v akom vzťahu si s Kočnerom , Harabinom , ako je to s Vaľovou - Tvojou arci nepriateľkou a o pár dní s veľkou kamoškou . Mal by si povedať občanom - voličom ako si vraj dlžný štátu 600 tis.€ a podobné chrumkavosti . Inak je veľmi trápne , že kandiduješ na prezidenta SR a Tvoj fan klub Ti má pomáhať vytvárať otázky pre protikandidátov ? Keby si vyhral ( čo je vylúčené ) tak aj ako prezident by si nechal radiť z internetu ? Úbožiak :-(

06.03.2019 | 12321

Jeho orientacia je nepodstatna. Mna by ale zaujimalo, preco pred 2 rokmi otocil a namiesto proti SMERU zacal bojovat proti novinarom a proti opozicii. Kocner ti dodaval temy Dano a Ty si ich za uplatu robil?

05.03.2019 | enko

palec hore, dobry clanok :)

05.03.2019 | TomášF

Trend som celkom zvykol čítavať ale zas klesli na pozíciu bulváru Martina Daňa som nepoznal doteraz tak som si pozrel na youtube kto to vlastne je a natočil video k tomuto článku a som nesmierne sklamaný ani nie tak s trendom ako s pani Petkovou ktorá ako novinárka ocenená cenami ako sú biele vrany a spol by ste čakali fakt profesionalitu a transparentnosť a čo ma dostalo keď vám ten pán Daňo napísal že ste nesplnili základný novinársky kodex tak ste mu odpísaali že vy už nieste novinárka a že vás sa už kodex netýka a ešte ako tam ukazoval celé jeho odpovede na otázky tak neboli tam uvedené v celom znení a keď je niekto advokát Kočnera tak je to automatický mafián? veď to je presne ako keby chirurgoví pod operačný stôl išiel Baštrnák alebo Kočner a chirurg by ho z zoperoval a hneď by bol automatický podľa vás mafián? nesmierne sklamaný s prácou pani Zuzany Petkovej

06.03.2019 | 12321

HAHAHA, to je sranda, ked akoze novinar Martin Dano si vychutna od druheho svoju polievocku, ze? :D Mudro urobili, ze sa na neho vykaslali. Sam pouziva podpasve tahy a tak nech si ich tiez uzije.

05.03.2019 | Cenek

Som zmateny. Dano normalne inzeroval na ginn.pro, ze za nejaku sumu na seba prepise firmy. Mozno to tam je napisane dodnes.
V clanku o tom nic nie je, tak to mi nepride ako profi zurnalistika, vazeny Trend.

05.03.2019 | Roman Piater

Takže najväčší daňový podvodník je ten čo ziape po Kiskovi aký je daňový podvodník. Pritom Kiska je len obeťou úradníckej mafie.

05.03.2019 | Pia Linn

Taký veľký Augiášov chliev na takom malom Slovensku ? Okrem množstva domácich PODVODNÍKOV,
ešte
aj cudzinecké MAFIE, to je už naozaj ŠTÁTO-SMERO-MAFIA riadiaca Kocúrkovo !!!
Úbohé Slovensko,
kto ťa oslobodí od toho morálneho ODPADU, síce materiálne bohatých , ale inak úbohých ÚBOŽIAKOV na poľutovanie.

06.03.2019 | Karol Novák

Pán Daňo je zrelý na určité vyšetrenia. Škoda že skĺzol tak hlboko, pretože niektoré jeho investigatívne výstupy z minulosti ( Počiatek ) boli výborné. Je to premárnený talent....

06.03.2019 | 12321

Mozno nemoze za to, ze je premarneny talent. Len niektore jeho tahy z minulosti ho zacali dobiehat, respektive ho pricvikli za gule a uz nemoze realne proti statnej mafii bojovat, ale uz moze stekat iba po tom, co mu daky zastupca SMERu, napriklad Kocner dovoli.

06.03.2019 | Karol Novák

Pán Daňo je zrelý na určité vyšetrenia. Škoda že skĺzol tak hlboko, pretože niektoré jeho investigatívne výstupy z minulosti ( Počiatek ) boli výborné. Je to premárnený talent....