Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príbeh od konca. Kniha o Janovi a Martine pripomína, prečo chodíme na námestia

19.11.2018, 09:21 | Ján Záborský | © 2018 News and Media Holding

Kniha Umlčaní začína trochu ako niektorý z príbehov s Columbom: hneď na začiatku sa dozvieme, čo sa stane. Ale to vlastne vieme aj bez otvorenia knihy.

  • Tlačiť
  • 0

Nielen novinári, aj veľa ľudí z iných profesií si určite pamätajú to pondelkové februárové ráno, keď sa objavila prvá správa o tom, že Jána Kuciaka aj so snúbenicou Martinou Kušnírovou našli zavraždených v ich dome vo Veľkej Mači. Čo najpresnejšia rekonštrukcia ich posledných hodín okamžite oživuje spomienky na udalosti, od ktorých ešte neubehol ani rok.

Spolupráca pretrváva

Knihu Umlčaní o živote Jána Kuciaka a jeho snúbenice zostavil Marek Vagovič so 14 kolegami z portálu Aktuality.sk. M. Vagovič bol Kuciakovým mentorom, od jeho vraždy mal dokonca aj ochranku. Nejde však len o spomienkovú knihu samotného portálu, slovo dostanú aj iní žurnalisti.

Neprehliadnite

Ako pripomína v knihe jeden z nich, Jano Kuciak vniesol do investigatívnej žurnalistiky na Slovensku ducha kooperácie bez ohľadu na redakčnú príslušnosť. Určite by ho potešilo, že spolupráca sa po jeho smrti len posilnila, aby odhalila zákulisie vecí, na ktorých pracoval.

Dôkazom je aj tohtoročné ocenenie Biela vrana, ktoré si odniesli členovia viacerých redakcií vrátane TRENDU. A samozrejme in memoriam práve J. Kuciak. Napriek väčšiemu množstvu autorov odviedli editori výbornú prácu, opakuje sa len pár krátkych častí. Kniha pôsobí dokonca súrodejšie než prvotina M. Vagoviča Vlastnou hlavou.

Detstvo

Po úvode, ktorý okamžite oživí spomienky na koniec tohtoročného februára, nasleduje 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ján Kuciak, Knihožrút, recenzia, vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)