Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prieskum: Šefčovič by už v druhom kole neporazil Mistríka ani Čaputovú

17.02.2019, 11:34 | TASR

Ak by sa prezidentské voľby konali v polovici februára, najviac hlasov v prvom kole by dostal Maroš Šefčovič. So stratou 1,5 percenta by za ním skončil Robert Mistrík, tretiu Zuzanu Čaputovú delí od výsledku Mistríka necelé percento. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktorý u agentúry AKO nechala zrealizovať prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová.

  • Tlačiť
  • 21

V prieskume konanom v dňoch 12. až 15. februára odpovedalo 800 respondentov na otázku: Ak by sa prezidentské voľby konali tento víkend, komu z uvedených kandidátov alebo kandidátok by ste dali svoj hlas?

Najpreferovanejší kandidát medzi respondentmi Maroš Šefčovič by získal 19,7 percenta hlasov, Robert Mistrík 18,2 a Zuzana Čaputová 17,4 percenta hlasov. S výraznejším odstupom nasleduje na štvrtom mieste Štefan Harabin, ktorého by volilo 12,1 percenta respondentov.

Respondenti mali tiež odpovedať na otázku, koho by volili pri simulovanej situácii druhého kola. Kandidát s podporou Smeru by prehral oba duely (M. Šefčovič 44,7 – Z. Mistrík 55,3 percenta, resp. M. Šefčovič – Z. Čaputová 54,9 percenta).

Neprehliadnite

„Výsledky prieskumu považujem za potvrdenie správnosti môjho rozhodnutia ďalej pokračovať v kampani,“ uviedla objednávateľka prieskumu.

Prezidentské voľby sa konajú 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. O post prezidenta SR sa uchádza 15 kandidátov, dve ženy a 13 mužov.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy agentúra Ako, Maroš Šefčovič, prezidentské voľby 2019, prieskum, Róbert Mistrík, Štefan Harabin, Zuzana Čaputová