Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prieskum: voľby by vyhral Smer, SNS je na hrane

08.01.2020, 15:41 | TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom minulého roka, vyhral by ich Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu Median SK, bez zadávateľa, ktorý sa realizoval od 15. novembra do 23. decembra minulého roka.

  • Tlačiť
  • 18

Voľby by vyhral Smer so ziskom 22,5 percenta. Nasledovali by ĽSNS (11,5 percenta) a Za ľudí (11 percent). V prieskume preferencií nasleduje OĽaNO s 9,5 percentami.

Neprehliadnite

Koalícia PS-Spolu a SaS by získali zhodne po 7,5 percenta. So 6,5 percenta by nasledovalo hnutie KDH a Sme rodina by získalo 5,5 percenta. Strana SNS by získala päť percent.

Do parlamentu by sa nedostali strany SMK/MKO-MKS i Dobrá voľba (obe tri percentá) a strana Vlasť s dvoma percentami.

Ostatné politické subjekty získali spolu 5,5 percenta. Účasť vo voľbách by dosiahla takmer 54 percent a 42 percent opýtaných by sa hlasovania zdržalo.

„O svojej účasti sú mierne častejšie presvedčení mladší vo veku 18 až 24 rokov a ľudia v dôchodkovom veku nad 65 rokov, ale aj ľudia s vysokoškolským vzdelaním,“ uviedol Median SK.

  • Tlačiť
  • 18

Tagy prieskum, Voľby 2020