Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Primárky idú do cieľovej rovinky. Favoritom je stále Sanders

26.02.2020, 07:57 | TASR

V meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína sa v noci na stredu konala v poradí desiata televízna debata hlavných uchádzačov o prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany.

  • Tlačiť
  • 13

Na debate sa zúčastnili bývalý viceprezident Joe Biden, senátor Bernie Sanders, senátorky Elizabeth Warrenová a Amy Klobucharová aj bývalý starosta mesta South Bend v štáte Indiana Pete Buttigieg.

Do debaty sa druhýkrát zapojil aj bývalý starosta New Yorku a miliardár Michael Bloomberg. Demokratickí kandidáti sa v tejto debate vo svojich útokoch zamerali na Bernieho Sandersa.

Útočili na jeho ambiciózny ekonomický program a varovali, že jeho nominácia do súboja o prezidentské kreslo by bola „katastrofou“, ktorá by stála demokratov Biely dom ako aj kontrolu nad Kongresom. V diskusii sa jednotliví kandidáti opakovane prekrikovali a ignorovali pridelené časové limity.

B. Sandersovi oponenti sa zjednotili v útoku na tohto demokratického socialistu a označili ho za riskantnú voľbu čeliť v novembri republikánskemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

B. Sanders, ktorý v predvolebných prieskumoch medzi demokratmi vedie, obhajoval svoj program hospodárskej a zdravotnej reformy s tým, že Američania ho podporujú.

Išlo o posledné televízne demokratické súperenie pred sobotňajšími demokratickými primárkami v Južnej Karolíne a takzvaným volebným superutorkom 3. marca, demokratickými a republikánskymi primárkami v 14 štátoch USA.

  • Tlačiť
  • 13