Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prokurátor obžaloval Bašternáka, návrh na účinnú ľútosť zamietol

29.03.2018, 10:14 | TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) neakceptoval návrh obvineného Ladislava Bašternáka na zastavenie trestného stíhania z dôvodu účinnej ľútosti.

  • Tlačiť
  • 5

Prokurátor ÚŠP dňa 23. marca podal na obvineného Ladislava Bašternáka obžalobu pre trestný čin neodvedenia dane a poistného na Okresný súd Bratislava II, informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová.

Neprehliadnite

Trestná vec sa týka vyplatenia vratky DPH vo výške takmer dva milióny eur spoločnosti BL 202 v súvislosti s kúpou bytov v komplexe Five Star Residence. L. Bašternák si v tomto prípade uplatnil účinnú ľútosť a taktiež zaplatil dlžnú sumu dva milióny eur.

Exminister vnútra a advokát Daniel Lipšic ale v minulosti upozornil na verdikt Ústavného súdu SR, ktorý mal v inej daňovej kauze rozhodnúť, že v prípade vratiek DPH nie je možné uplatniť si účinnú ľútosť.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Ladislav Bašternák, prokurátor