Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prokurátorka zastavila trestné stíhanie poslanca Grendela

26.03.2020, 22:10 | TASR

Prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave zastavila trestné stíhanie poslanca Národnej rady SR Gábora Grendela (OĽaNO), ktorý bol obvinený z vyzradenia bankového tajomstva Mariana Kočnera.

  • Tlačiť
  • 9

„Obvinenie mi vtedy vzniesol vyšetrovateľ Jaroslav Barochovský pod dozorom prokurátora Bystríka Paloviča. Keď sa v médiách preflákol ich blízky vzťah ku Marianovi Kočnerovi, prípad dostali nový vyšetrovateľ a nová prokurátorka,“ uviedol na sociálnej sieti G. Grendel.

Ten uverejnil aj informáciu, že bolo trestné stíhanie zastavené z dôvodu, že sa preukázalo, že G. Grendel skutok nespáchal.

G. Grendel bol obžalovaný vo februári z ohrozovania bankového tajomstva prokurátorkou KP v Bratislave. Udialo sa tak napriek komunikácii M. Kočnera cez aplikáciu Threema.

Neprehliadnite

Z tej malo vyplynúť, že ovplyvňoval svedkyňu Martinu Ruttkayovú. Tá vypovedala v roku 2016, že jej G. Grendel dal ako novinárke dokumenty o bankových prevodoch M. Kočnera.

Cez Threemu sa mala M. Ruttkayová s M. Kočnerom radiť o výpovedi pred vyšetrovateľom a zháňala od neho svoju predchádzajúcu svedeckú výpoveď.

Exsiskárovi Petrovi Tóthovi mal M. Kočner zase napísať o obavách, že M. Ruttkayová povie polícii, že bola na výpoveď proti G. Grendelovi nahovorená.

Autenticitu komunikácie potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Po podaní obžaloby vo februári bola obžaloba vzatá Krajskou prokurátorkou v Bratislave späť deň pred parlamentnými voľbami.

Následne toto späťvzatie zobral na vedomie sudca Okresného súdu Bratislava I.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Gábor Grendel, Marian Kočner