Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prosperitu Slovenska devastuje štát

09.10.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

09.10.2019 | martin33

A sakra, takyto "protistatny" clanok v Trende plnom "etatistickych progresivcov". Potom som si pozrel autora a vsetko je jasne :-)

09.10.2019 | Roman Kanala

Po príchode k moci v 2012 Fico dal z Ministerstva financií vyhodiť Sulíka, a podujal sa bojovať so symbolmi reforiem, rad za radom ich "zarezať". Vtedy som napísal môj prvý blog na eTrende:

Fico bojuje proti prosperite vlastnej krajiny
Ako zvýšenie podnikových daní odradí zahraničných investorov
06.06.2012
https://blog.etrend...

09.10.2019 | Bjorni

dakujem za link.

Sme na spravnej ceste aby u nas doslo k poklesu penzii o 20% a specialnemu jednorazovemu odvodu zo vsetkych uctov slovenskych obcanov na zaplatenie bacovania socialnodemokratickej bandy. nakolko oni dokazali len nenormalne zvysovat dlh a danove zatazenie obyvatelstva.
Myslite si, ze sa to nestane? Omyl

1. Ako dopadlo grecko? - penzie
2. Cyprus - jednorazovy odvod09.10.2019 | @@@

tak prečo podporuješ len hajzlov ???

09.10.2019 | Martin Masarik

Keby tá luza za tie roky, čo takmer zdvojnásobila zadĺženie krajiny, aspoň tie diaľnice dostavala. Alebo aspoň nebola zasa sekera v zdravotníctve. Alebo aspoň železnice nemali horiace lokomotívy. Nič, len dlhy. A zavraždený novinár a snúbenica, tfuj.

09.10.2019 | Európan

Jer to presne tak, ako som pred časopm predpovedal.

Keď sme už za Fica po kríze boli opäť tiogrami Európy, tak to bola zásluhe európskej eklonomiky.
Pri stagnácii a recesii už to je Ficova vina.

09.10.2019 | @@@

takže podla članku len ten štat je dobry a vyspely kde sa dobre maju podnikatelia a manažeri ti ostatny sa možu mať na h.vno ale na tych ostatnych ani nezaleži lebo dôležity ukazovatel alebo meratelom je len blaho vyvolenych a to podnikatelov a manažerov :D :D :D

09.10.2019 | muchomuurka

Keby každí 5 podnikatelia so zamestnancami nemuseli živiť jednu otravnú úradnícku pijavicu, ktorá im akurát tak hádže polená pod nohy a do sociálneho systému absolútne ničím neprispieva (užitočných pozícií či ľudí je tam ako šafranu), všetkým by viac ostalo... Napríklad na bývanie. Aleže to tak nie je a ani vďaka ľudom ako Vy ani nebude, tak niet divu, že čo má nohy tak uteká preč. Povedzme si na rovinu - bez podnikateľov by tí štátni paraziti pomreli hladom, lebo z nuly sa DPH a iné odvody len tak nevyčarujú.

09.10.2019 | @@@

ok takže kto tych štatnych uradnikov prepusti ?.... no nitko lebo ešte aj taki sulik a spol podporovali zvyšenie platov pre politikov čiže pre parazitov takže ak naivne veriš že opozicia niečo zmeni tak si naivny :D :D :D ....opozicii ideš tiež len o nabalenie uradnikov a svojich ludi ale tak že budu šetriť ešte aj na tych bežnych a chudobnych ludoch čo otročia u sukromnikoch takže zas sa nič nezmeni zas sa sv.ne nažeru a ostatny ostanu hladny :P

10.10.2019 | PaloK

A akým spôsobom podnikatelia, od najmenších po najväčších živia štátnu pijavicu? Všetci podnikatelia na Slovensku sa všemožne vyhýbajú plateniu daní. Osobnú spotrebu, prevádzku domácnosti, dovolenky, čistenie peňazí alá investície, čokoľvek, len aby nemuseli platiť riadne dane.

10.10.2019 | citatelTrendu

muchomuuurka trafila klinec po hlavičke. Je tu obrovská zbytočná byrokracia a prezamestnanosť v štátnej správe aj samospráve. Určite potrebujeme audit úradov a ich zefektívnenie. Tam sú obrovské úspory. Ale zatiaľ som nečítala že by sa k tomu nejaká politická strana mala.

Tiež máme rezervy vo výbere DOH, zaujalo ma ako to robia v Rusku.
Rusko zdaňuje v reálnom čase. Znížilo medzeru DPH na percento:
https://www.etrend....