Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvé americké mesto zakáže predaj aj výrobu elektronických cigariet

26.06.2019, 19:32 | TASR

Mestská rada v americkom meste San Francisco, štát Kalifornia, v utorok rozhodla o zákaze predaja a produkcie elektronických cigariet. Informovali o tom agentúry DPA a AFP. Príslušné nariadenie musí ešte v lehote desiatich dní podpísať starostka mesta London Breedová. Tá už však vopred avizovala, že tak plánuje urobiť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

e-cigarety

San Francisco by sa tak stalo prvým mestom v Spojených štátoch, ktoré zakáže predaj a výrobu elektronických cigariet. Dozorná rada mesta jednohlasne schválila túto legislatívu, ktorá bola podľa L. Breedovej slov nevyhnutná.

Neprehliadnite

Dramatický nárast fajčenia elektronických cigariet má totiž značne negatívny vplyv na zdravie mládeže. Mladí ľudia navyše obľubujú nikotínové produkty so sladkými arómami. Elektronické cigarety doteraz v USA nepodliehali kontrole Úradu na kontrolu potravín a liečiv (FDA).

V San Franciscu sídli firma Juul Labs, ktorá je jednou z popredných výrobcov elektronických cigariet. Zástancovia elektronických cigariet ich považujú za zdravšiu variantu oproti klasickým tabakovým výrobkom, ktorých dym obsahuje veľké množstvo škodlivých látok.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy e-cigarety

Diskusia (0 reakcií)