Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Psychologička: Najväčší stres nám dnes spôsobuje preťaženie informáciami

12.08.2016 | Zuzana Devera

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

12.08.2016 | martin33

Otazne je, ci to nie je naopak, teda ci alergia nie je reakciou na stres a alergici su ludia, ktori maju tento mechanizmus citlivejsi ako zvysok populacie. Faktor, ktory sa povazuje za spustaca alergie je teda len "poslednou kvapkou", ktora sposobi prekrocenie prahu a spustenie alergickej reakcie a sam o sebe, bez stresu, by alergiu nesposobil.
Napriklad u mna, po zamernej zmene zivotneho stylu, s cielom minimalizovat stresove faktory, samovolne zmizol dost silny atopicky ekzem a tabletky na potlacenie alergickej reakcie uz par rokov nemusim brat (predtym kazdy den od jari do jesene).
Tiez by stalo za vyskum, preco sa tento mechanizmus evolucne prenasa do dalsich generacii, lebo narusena reakcia na stres je pre jednotlivca dost nevyhodna. Myslim si, ze je to tym, ze takyto ludia mozu mat zvysenu odolnost voci nakazlivym chorobam, pretoze alergia je v konecnom dosledku nadmerna citlivost imunitneho systemu.

12.08.2016 | LPB

Celkom som nepochopil, ako tých pokusných ľudí dostanú do stresu. Veď vedia vopred, že o nič nejde, nie? A 159 sa mi zdá naozaj málo.

Inak voči výskumom v psychológii som dosť skeptický. Pretože každý človek je iný a veeeľmi zložitý oragnizmus. Nepočul som o nikom, komu by pomohol psychológ. Sorry.

12.08.2016 | tono.hajduk

Existuje vela poruch, ci odchyliek ludskeho spravania alebo ochoreni a aj situacii v ktorych psycholog ci psychiater efektivne pomahaju s meratelnym ucinkom.