Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Putin: Keď východ Európy zbohatne, opustí EÚ

20.11.2019 | ČTK

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

20.11.2019 | martin33

Logiku to sice ma, ale to by museli byt do EU prijate chudobnejsie krajiny ako sucasny "vychod", proti comu je na Zapade skor odpor:
https://www.aktuali...

21.11.2019 | zajo-

no pripojíme sa k agresorovi do CCCP

21.11.2019 | martin33

S agresormi (Nemecko - Hitler, Francuzsko - Napoleon) uz v Unii sme.

21.11.2019 | Don Quijote

Niekoľko vybraných európskych agresií CCCP v 20. storočí - Poľsko 1939, Fínsko 1939, Estónsko, Litva, Lotyšsko 1940, Maďarsko 1956, ČSSR 1968.

21.11.2019 | martin33

Este si zabudol na Beserabiu a Bukovinu (tie ukradli Rumunsku).
https://en.wikipedi...

Ale aj Slovensko zautocilo 1.9. 1939 na Polsko takze sme medzi "svojimi".

22.11.2019 | Don Quijote

Ďakujem za doplnenie, pokiaľ ide o útok na Poľsko, Slovensko len zabralo naspäť územia o ktoré prišlo po Mníchovskej dohode, aj keď to samozrejme neospravedlňuje agresiu voči Polsku.

20.11.2019 | Julo 2018

Ono je to hkavne aj o tm, že ak sa zo všetkých stanú " čistý " platcovia, tak vlastne štáty pochopia, že sa financuje len jeden zbytočne prepchatý " aparát " politikmi ktorých sa chceli krajiny nejak zbaviť. Či už na príkaz niekoho (napr. van den Layen ), alebo vo vnútrostraníckom boji ( napr.Nicholsonová ). Potom tieto prostriedky budú chcieť použiť pre svoju potrebu a nie ako vyhodené na smetisko. Jedinou zmenou by mohlo byť kompletné opustenie NATO a vytvorenie nejakého EU obranného systému bez závislosti na USA rozkazoch a vojnách " na ochranu USA záujmov ". Ako aj intenzívna ochrana vonkajšej hranice EU ( colná aj policajná ) ktorá by zabránila akémukoľvek nelegálnemu vstupu a aj " dopravcov " na mori viedla ako prevádzačov a platili by na nich rovnaké zákony ako na tých čo ich vozia po súši.

21.11.2019 | zajo-


Jeho smrť bola osobne Putinova záležitosť...

Sergej Magnitskij mal 37 rokov, keď v neľudských podmienkach zomrel v ruskom väzení.

Stalo sa mu však osudné, keď upozornil na tunelovanie štátnych peňazí, masívne podvody štátnych úradníkov a ich prepojenie na organizovaný zločin:

https://dennikn.sk/...

21.11.2019 | Julo 2018

cituj aj niekoho iného ako Denník N. Ten vie všetko dopredu, skôr ako sa stane . A myslím, že nikto z Denníka N nebol v ruskom väzení , a o väzeniach v iných krajinách nepíšu. Asi by mali mať polročné stáže v každom na svete.

21.11.2019 | BrunoBruno

Aby sa EU rozpadla je veľké želanie toho pána, ktorý už roky na to míňa značnú časť ruských zdrojov. Ako obvykle na úkor chudobného ruského ľudu, ktorý je (preňho) historicky na poslednom mieste.

21.11.2019 | Martinoid

A preto USA podporuje Britov v odtrhuti sa od EU. Ten pan uz ovlada aj tvoj mozog, alebo si ho ovladas este sam?

21.11.2019 | TotoTuSomJa

A teraz daj koľko míňa Amícko na ovplyvňovanie svojich zahraničných záujmov. Miliardy z vrecák obyčaných Američanov. Tak tu nevypichuj len Rusko.

Určite je ale na zamyslenie fungovanie EÚ, pretože teraz bohaté krajiny bohatnú na úkor ostatných eur. kolónií. Sofistikovaná výroba aj vývoj, všetko je na Západe. Východ len montážne haly, trh pre západnú nadvýrobu. Je to podľa teba správne? Rozdiely sa tak len prehlbujú. Ak budeme čistými platcami do rozpočtu, nebude pre nás už výhodné v EÚ byť.

21.11.2019 | Niless

Ak budeme čistými platcami do rozpočtu, nebude pre nás už výhodné v EÚ byť....

Po prve cistymi platcami uz sme kedze nie sme schopni cerpat eurofondy a to co sme schopni cerpat je tam vzdy 20-30% provizia niekoho.

Benefity EU nie su len o dotaciach ak si myslite ze to je len o tom tak robite taku istu chybu ako Anglicania. Brusel je byrokraticky moloch ktory treba obmedzovat ale radsej budem platit Brusel ako sa ohybat pred Moskvou.

Z EU sa zacne odchadzat az ked sila Francuzska aj s Talianskom narastie nad moznosti Nemecka a myslim spolu s Nemeckom zacnu odchadzat az ine krajiny. Chvalabohu Putin uz pri tom nebude. JA by som skor bol skepticky co bude s Ruskou federaciou az Batuska Putin sa pominie, zacnu sa tam boje o moc a vplyv a to bude zaciatok konca. Putin len oddialil pad tejto byvalej velmoci do kategorie rozvojovych krajin a mozno az tretieho sveta.

21.11.2019 | TotoTuSomJa

Koľkí politici už stáročia snívajú o rozpade Ruska? Možno to netušíš ale bežní Rusi sú spokojní s Putinom, preto má takú veľkú obľubu. Len tu nezačni s kultom osobnosti či diktatúrou prosím.

Nemám nejaké ilúzie o nich, je to obrovská krajina s vlastnými problémami, ale aj Amícko má obrovské vlastné problémy. Zisti si koľko majú bezdomovcov. Bežný Amík robí na čiastočný úväzok, lebo získať prácu na plný úväzok je nemožné kvôli vysokým zdravotným odvodov, takže Amík sa celý život modí aby mal prácu a splácal úvery z kreditiek.

21.11.2019 | chr

Možno máš pravdu Toto si ty , ale za môj život som videl len jedného emigranta , ktorý emigroval do ruska , teda ZSSR a volal sa Dean Read . Aj ten po roku pochopil , že sa tam nedá žiť a presunul sa do NDR . Druhým je Snowden , ktorému nič iné neostavalo , ak nechcel ísť do basy . Zato sa pozri na zloženie ľudí v amerike a pusti si správy koľko ľudí sa tlači do ameriky , alebo europy. Čo o všetkých vyhlásiš , že sú sprostý? Aj tento fakt o niečom svedčí . A to nehovorím o možnosti vycestovať . V ZSSR nebola vôbec a v rusku je veľmi veľmi obmedzená. už som to viackrát napísal . Liliputin a tak isto tý čo prídu po ňom , mal možnosť spraviť z ruska rozvinutý štát . Nehovorím , že veľmoc , lebo to trvá dlšie. Bohužiaľ mentálna výbava liliputina zostal na úrovni malého KGB-ačika , ktorého jediná túžba je hromadiť peniaze. A tak sa aj správa a tak aj rusko dopadne. A osobne si myslím , že sa EU nerozpadne . Pravdepodobne sa pretransformuje vo vybraných oblastiach na nejaké pokrokovejšie združenie. Čo bude v dlhodobom horizonte nevie nikto . Vieme však kam chceme smerovať a tým je západný štandart .
Počkáme a uvidíme.

21.11.2019 | TotoTuSomJa

Aj ja som určite za západné smerovanie Slovenska, nie na Východ. ALE nie za každú cenu, ALE za rovných pravidiel. Prečo naši ľudia po vstupe do EÚ nemohli 7 rokov pracovať na západe?
Prečo sme museli ostaviť po GO JE Jasl.Bohunice?
Sprivatizovať strategické podniky?
Zlikvidovať poľnohodpádrstvo a povoliť predaj pôdy cudzincom?

A na 2. stránke: Prečo nemusia západné krajiny s ekon. problémami urobiť rovnako ťažké ekonomiocké reformy? Grécko, Taliansko, Francúzko a pod.?
EÚ sa bude dariť len ak prejde reformou, čo naši riťolezci politicikí nedokážu, Česi pod Babišom si aspoň otvárajú ústa a jasne vravia výhrady ako funguje EÚ. Naši držia zobák aby mali dotácie a tie rozkradli.
Hlavne si uvedom že západné krajiny budú prosperovať stále viac na úkor kolónií+problém eura (južné štáty). takže nerovnosť bude len narasť v EÚ a bude to stále zásadnejší problém.

PS: Veľmi sa mýliš, v skutočnosti väčšina Rusov svoju krajinu miluje. A nevypisuj o KGB, to by sme sa mohli rozprávať o veľkom bratovi. zaujímavé ako blokojú Huawei proti 5G sieti v iných krajinách, lebo pozerať smie len jeden, ten správny. Objektivitu prosím, len objektivitu. Ja vravím že sú rovnakí.22.11.2019 | chr

No až na toho Oswalda som ti napísal len objektívne veci . Ale cena smerovania je buď alebo . Inak skončíme ako Srbsko a Moldavsko. Naši ľudia nemohli chodiť pracovať na západ ? A aj tak chodili Prečo nenapíšeš , koľko sme dostali napr v rámci Kohézneho fondu peňazí a čo je za to . To je tá cena na ktorú sa pýtaš. To že sme z toho takmer polovicu rozkradli je ale na inú tému. S Jaslovskými Bohunicami sme nemali čo iné spraviť . Dopadli by ako V1 . Bol to len Pokusný podnik . A keďže sme na to dostali peniaze z EU tak to naši mocipáni jednoducho využili. Prečo sme sprivatizovali štátne podniky ? Dobrá otázka . Ale napr Ducký a Rezeš nám to už nepovedia , a ŽOS tý čo žijú ako nap Slavo Moric a Poor nám to určite nepovedia . Poľnohospodárstvo sa zlikvidovalo samé . Doplatilo na vlastníctvo pôdy , ktoré je priamy dôsledok vládnutia komančov. Pán Baco s rodinou by ti vedel odpovedať . Porovnať si to môžeš napr s Poliakmi . Tý ho majú sukromné odveky.
2. Ako si si určite tak Gréci si utiahli tak isto opasky . Talianov to bohužiaľ ešte len čaká a čím to budú viac odkladať , tým to bude bolestivejšie. EU je samostatná kapitola.
PS: Všetci ľudia milujú svoju krajinu , svoje rodisko a ľudí v ňom. A môžeme sa porozprávať aj o veľkom bratovi , keď sa ti nechce písať o liliputinovi . Zavri internet a vypni počítač a mobil a nemusí ťa táto vôbec trápiť. Ale ver , že keby si žil v rusku , tak FSB by si sa nezbavil a ani ju nevypol , tak isto ako akúkoľvek inú podobnu inštanciu na celom svete , v inom štáte , aj napríklad taký HUAWEI. Sú totiž veci vyhnutne a veci nevyhnutné . A my žijeme niekde medzi týmito extrémami. Podľa toho ako vieme , môžeme , dovolia nám , atd. Nerád sa zaraďujem niekde do politického spektra ale uznávam zdravý sedliacky rozum , ktorý ma algoritmy čo sa môjho života týka skoro na všetko . Samozrejme okrem ženskej duše. Prídeš na to , že aj tá objektivita je len a len ovplyvnená kauzalitou tohto sveta. Takže počkáme a uvidíme ako sa bude naša objektívna realita vyvíjať.

21.11.2019 | martin33

Do ZSSR emigroval aj Lee Harvey Oswald.
https://en.wikipedi...

21.11.2019 | bluehen

Sice prorokuje ale viacmenej odhaluje svoje plany - ak to nepojde samo, ochotne pomoze a nebude to mat tazke. V 2014 strucne a jasne povedal kde je hranica EU, odvtedy je relativne ticho, ale asi nepotrva dlho (v plane ukrajina mozno belarus georgia...)