Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Putinova detská armáda naverbovala 30-tisíc školákov

11.12.2016, 08:35 | ČTK

Branné hnutie ruskej mládeže založené vlani v októbri už prilákalo do svojich radov viac ako 30-tisíc ruských detí. Oznámil to v Moskve zakladateľ hnutia minister obrany Sergej Šojgu. Cieľom organizácie nazvanej Junarmija je podľa stanov výchova mladej generácie k vlastenectvu a obrane štátu, v osnovách nechýbajú ani základy pravoslávie.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

armáda, deti, Rusko

Organizácia s oficiálnym názvom Všeruské vojenské a vlastenecké hnutie detí a mládeže je prakticky pokračovaním sovietskeho Dobrovoľného spoločenstva pre spoluprácu s armádou, ktoré bolo obdobou československého Svazarm-u.

„Vojenské a pracovné hrdinstvá našich otcov a starých otcov sú mravným príkladom dnešných obrancov vlasti. Vyrastá im už nová generácia, do radov Junarmije už vstúpilo viac ako 30-tisíc chlapcov a dievčat,“ povedal S. Šojgu.

Branné hnutie, ktorého vznik podporil prezident Vladimir Putin, má už odbočky vo všetkých ruských oblastiach a republikách. Po dokončení organizačnej štruktúry má v Ruskej federácii vzniknúť stovka špecializovaných centier, v ktorých deti budú podľa ruských médií vytvárať „jednotky mladých výsadkárov, letcov a tankistov“.

Členmi hnutia sa môžu stať ruskí školáci po dosiahnutí 11 roku života. Organizácia vydáva vlastné noviny a časopis, jednotlivé oddiely vedú dôstojníci ruskej armády v zálohe.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy armáda, deti, Rusko