Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

R. Kaliňák vymenoval nových funkcionárov polície

07.08.2006, 12:27

  • Tlačiť
  • 1

Novým prezidentom Policajného zboru sa stal bývalý riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misii Ján Packa. Do funkcie ho vymenoval minister vnútra Robert Kaliňák.

Prvým policajným viceprezidentom sa stal Michal Kopčík, ktorý doteraz pracoval na odbore operatívno-pátracej činnosti Východ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru v Prešove. Do funkcie policajného viceprezidenta minister vymenoval doterajšieho zástupcu riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Stanislava Jankoviča.

R. Kaliňák vyhlásil, že všetci traja funkcionári sú profesionáli, "a ako sa hovorí, sú ženatí s prácou". Ján Packa spomedzi všetkých policajných funkcionárov prejavoval na svojom predchádzajúcom pracovisku jedinečné manažérske schopnosti. Kaliňák sa teší, že polícia bude mať energického a pružného prezidenta. Prvému policajnému prezidentovi Michalovi Kopčíkovi podľa Kaliňáka nechýba odvaha a často sa vedel postaviť zločinu tvárou v tvár. Kariéru ďalšieho viceprezidenta Stanislava Jankoviča tiež sprevádzajú len pozitívne referencie, dodal Kaliňák.

Ján Packa tvrdí, že úrad na ochranu ústavných činiteľov je už dobre naštartovaný a rovnako chce naštartovať aj celý Policajný zbor. Polícia musí byť akčná, musia sa posilniť okresné riaditeľstvá v neprospech krajských a zlepšiť by sa mal aj boj proti extrémizmu, dodal Packa. Michal Kopčík vyzval novinárov, aby ho neporovnávali s jeho predchodcom Jaroslavom Spišiakom, pretože bude mať iné metódy práce a porovnávanie bude možné až na základe dosiahnutých výsledkov. K svojím prvým krokom v úrade sa zatiaľ nevyjadril, musí sa so všetkým oboznámiť. Rovnako sa pred novinármi vyjadril aj Jankovič.

Kaliňák na tlačovej besede tiež informoval, že bývalý policajný prezident Anton Kulich prijal jeho ponuku a stal sa poradcom ministra vnútra pre oblasť polície. Bývalý viceprezident PZ Ján Nociar taktiež prijal ponuku ministra a stane sa generálnym riaditeľom Sekcie personálnych a sociálnych činností ministerstva vnútra. Jaroslav Spišiak sa rozhodol odísť do civilu, dodal minister.

Personálne zmeny v rezorte sa zmenou vedenia policajného zboru ešte neskončili. Kaliňák potvrdil, že nastanú výmeny aj vo vedení niektorých krajských a okresných riaditeľstiev, pretože polícia musí byť organizáciou, ktorá si dôveru občanov zaslúži. Kaliňák zatiaľ nepovedal, kedy a koho vymenuje za šéfa inšpekcie a ochranky.

  • Tlačiť
  • 1