Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Radičová prvýkrát naznačila návrat do politiky. Hovorí o ňom s Kiskom

18.03.2019, 20:42 | Samuel Chrťan

Bývalá premiérka Iveta Radičová dostáva od novinárov pravidelne otázku, či sa vráti do politiky, z ktorej odišla po hlasovaní o eurovale. Po prvý raz naznačila, že nad tým seriózne uvažuje.

  • Tlačiť
  • 28

Rozšírené o 21:35 o posledné informácie o strane Andreja Kisku

„Vy sa už do politiky nevrátite?“ opýtala sa tentokrát Monika Tódová na diskusii Denníka N. „Jasné, že sa vrátim a so mnou príde zákon,“ odpovedala I. Radičová žartom po niekoľkosekundovom tichu s dodatkom, že už na túto otázku nebude odpovedať.

Napokon sa k nej vyjadrila znova. „Ja si vážim tú otázku. Nesiem na svojich pleciach spoluzodpovednosť za pád vlády a dala som si trest – odišla som z politiky.“

Potom priznala, že s Andrejom Kiskom hovorí aj o politickej budúcnosti. Naposledy sa stretli pred dvoma týždňami, rozhovory označila za „príjemné“. Moderátorka sa spýtala, kedy sa k tomu vyjadria konkrétnejšie. „Umenie politiky je časovanie. Keď príde správny čas, určite budete plnohodnotne informovaní,“ odpovedala I. Radičová.

Neprehliadnite

Kiska uisťuje, že v politike pokračuje

O vstupe Andreja Kisku do parlamentnej politiky sa diskutuje odkedy ohlásil, že nebude znovu kandidovať za prezidenta. V júli vyhlásil, že „treba prevziať moc“ a prekresliť politickú mapu Slovenska“, rovnako avizoval, že chce byť súčasťou zmeny.

Podrobne mal o svojej politickej budúcnosti informovať po komunálnych voľbách v novembri, na niekoľko mesiacov sa však odmlčal. Na základe toho začali komentátori spochybňovať, či jeho záujem o stranícku politiku naďalej trvá.

V deň prezidentských volieb potom cez Facebook znova potvrdil, že po konci v úrade z politiky neodchádza. „Ako som sľúbil, spravím všetko, čo je v mojich silách, aby nová vláda bola slušná a spravodlivá. Aby sa do nej dostali schopní a poctiví ľudia.“

Škrípanie spolupráce s PS a Spolu

V kuloároch sa hovorí o tom, že najpravdepodobnejším variantom pre A. Kisku je založenie vlastnej strany, nie postavenie sa na čelo kandidátky koalície Progresívneho Slovenska a Spolu.

O tejto možnosti mal s predstaviteľmi nových strán prestať komunikovať po tom, ako zlyhala ich spolupráca pred eurovoľbami, informoval portál Postoj.

Prezident strany presviedčal, aby sa spojili a do eurovolieb išli ako volebná koalícia s tým, že na kandidátke budú aj jeho ľudia. Po jeho konci vo funkcii prezidenta by sa pokúsil strany presvedčiť na to, aby ho prijali za lídra v novozaloženom subjekte. PS a Spolu napokon vyslali do májových volieb len vlastných ľudí.

  • Tlačiť
  • 28

Tagy Andrej Kiska, Iveta Radičová