Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Radikálny obrat Nemecka? Krajina zvažuje nový dlh, chce financovať klimatický plán

12.08.2019 | Tomáš Bakoš

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

12.08.2019 | Roman Kanala

A tu sa v plnej nahote ukazuje, že dva populistické kroky Frau Merkel boli oba zhubné. Rozhodnutie zavrieť dobré fungujúce jadrové zdroje ešte pred energetickou transformáciou ekonomiky a rozhodnutie prijať milión muzošov bez veľkých internačných táborov.

Pritom nemecká inšfraštruktúra je v zlom stave. Vlaky jazdia pomaly a koľaje sú opotrebované. Linky veľmi vysokého napätia medzi priemyselnými oblasťami, kde sa zavreli jadrové elektrárne a medzi vrtuľami v Severnom mori sú nedostatočné. Investovalo sa len do diaľnic. Stále sa požiera krajina v otvorených baniach na nekvalitné hnedé uhlie.

12.08.2019 | LPB

Najprv dovolia natlačiť bilióny, aby sme ničili prírodu výrobou pre výrobu/plytvane a teraz natlačia ďalšie, aby tým istým nenažrancom požičali na nápravu škôd, ktoré spôsobili. Hurá, rast HDP bude zachránený.

Najnižšia nezamestnanosť? Ako sa asi zamestnal ten milión pritúlaných pijavíc... predpokladám, že v štatistikách nefigurujú

12.08.2019 | zakaznik

Najzodpovednejšiu rozpočtovú politiku by robila AfD.

"Populistická" strana, ktorá bude brániť populistickému rozhadzovaniu.

13.08.2019 | fedormaker

Obava z krízy je nezvyčajne veľká. Toto sú úvahy vážneho a nezvyčajného charakteru. Motivácia pre iné krajiny to však pravdepodobne nebude. Žiadna ekonomika nemá také parametre rezervného vankúša. Takže budem poškuľovať spoza rohu.