Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rajtár podáva na Kočnera za podozrivé prevody bytov trestné oznámenie

11.12.2017, 12:10 | SITA

Poslanec Jozef Rajtár z SaS v pondelok podáva trestné oznámenie v súvislosti s prevodmi desiatich bytov na Námestí Slobody v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa SaS.

  • Tlačiť
  • 0

Z obsahu trestného oznámenia podľa TASR vyplýva, že Marián Kočner mal figurovať v spoločnostiach, ktoré byty predávali a taktiež v spoločnostiach, ktoré ich kupovali. Kúpna cena za štyri byty bola 2,75 milióna eur s DPH a za šesť bytov 150-tisíc eur s DPH.

„Z uvedeného je preukázané, že kúpna zmluva bola uzavretá medzi predávajúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner a kupujúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner predsedom predstavenstva,“ konštatuje J. Rajtár v trestnom oznámení.

Neprehliadnite

J. Rajtár sa zároveň domnieva, že kúpna cena v týchto prípadoch nie je bežnou cenou pri prevode vlastníckeho práva k desiatim luxusným bytom. Poslanec má podozrenie, že v tejto veci došlo k spáchaniu trestných činov podvodu, subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov EÚ.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy byty, Jozef Rajtár, Marian Kočner, Námestie slobody, trestné oznámenie

Diskusia (0 reakcií)