Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rakúsky kancelár Kurz po korupčnom škandále žiada nové voľby

19.05.2019, 09:01 | TASR

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v sobotu oznámil, že prezidenta Alexandra Van der Bellena požiadal o čo najskoršie vypísanie nových volieb v reakcii na korupčný škandál, po ktorom odstúpil Heinz-Christian Strache z funkcie vicekancelára i postu predsedu koaličnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

  • Tlačiť
  • 2

Navrhol som prezidentovi, aby sa nové voľby uskutočnili v najbližšom možnom termíne, povedal S. Kurz. Po včerajšom (piatkovom) videu musím úprimne povedať, že čo je veľa, to je veľa, dodal.

Prezident A. Van der Bellen uviedol, že video ukazuje znepokojivý obraz morálky, ktorý škodí krajine a jej ľuďom, ako aj nehanebný nedostatok úcty k jej občanomSú to hanebné obrazy a nikto by sa za Rakúsko nemal hanbiť, uviedol. 

Neprehliadnite

Prezident dodal, že sa s Kurzom stretne v nedeľu s cieľom prediskutovať ďalšie kroky v súvislosti s usporiadaním volieb.

Rakúsky vicekancelár rezignoval po zverejnení informácií, že pred voľbami v krajine v roku 2017 ponúkal vládne zákazky výmenou za politickú podporu. Nemecké médiá, denník Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenník Der Spiegel, zverejnili v piatok výňatky z videonahrávky, ktorá zachytáva Stracheho stretnutie so ženou tvrdiacou, že má záujem investovať veľké sumy peňazí v Rakúsku.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Heinz-Christian Strache, korupcia, Rakúsko, škandál