Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ráno je na cestách sneh a poľadovica. Cez deň sa má otepliť na 10 stupňov

11.12.2017, 09:49 | TASR

Po nočnom snežení je väčšina ciest na juhu Banskobystrického kraja pokrytá čerstvým snehom v hrúbke jedného až troch centimetrov.

  • Tlačiť
  • 0

V niektorých úsekoch však vodiči musia rátať na komunikáciách so snehovou vrstvou až do desiatich centimetrov a na vlhkých a mokrých vozovkách sa môže miestami vyskytovať poľadovica. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke.

Najviac snehu v regióne hlásia cestári v Revúckom okrese. V úseku cesty II/532 Egrešový vrch - Muráň a na komunikáciách III. triedy v obvode Jelšava je na vozovke čerstvý sneh hrúbky päť až desať centimetrov.

Neprehliadnite

So snehovou vrstvou hrubou štyri až päť centimetrov musia vodiči podľa SSC rátať na horskom priechode Chorepa nad Klenovcom v okrese Rimavská Sobota. Na väčšine ostatných ciest na juhu Banskobystrického kraja sa nachádza čerstvý alebo kašovitý sneh hrubý jeden až tri centimetre.

Aj v niektorých častiach severného Slovenska sa tvoria snehové jazyky a záveje, horský priechod Donovaly kvôli silnému sneženiu uzavreli pre nákladné vozidlá nad 10 metrov. Podobne sú na tom horské priechody Šútovce a Vrchslatina.

Úplne iná situácia má byť neskôr počas dňa, po celom Slovensku sa majú najvyššie denné teploty pohybovať od 8 do 11 stupňov Celzia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cesty, počasie, sneh

Diskusia (0 reakcií)