Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Raši bude oddlžovať nemocnice

29.10.2008, 15:40 | jz | © 2008 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Rezort navrhuje tri hlavné varianty. Prvá a podľa ministra Richarda Rašiho uprednostňovaná možnosť je úver zo štátneho rozpočtu na vykrytie dlhov, ktorý potom budú zariadenia štátu splácať.

Rozmýšľa sa i o presune dlhu na štát, podobne ako kedysi v prípade veriteľa. Tretia možnosť je dotácia na vyrovnanie záväzkov. Čiže v každom prípade má platiť rozpočet, ktorý však zatiaľ na to peniaze nemá.

O oddlžovaní rezort rokuje s ministerstvom financií a hľadá možnosti financovania týchto plánov. Neplánuje pritom tlačiť zariadenia do transformácie na akciové spoločnosti, napriek tomu, že tie ako jediné od ostatného oddlženia netvoria nové dlhy.

Podľa R. Rašiho, bývalého šéfa najväčšej slovenskej nemocnice, by zmena na akciovku pre mnoho zariadení znamenala okamžité riziko likvidácie. Konkrétny spôsob riešenia dlhov v zdravotníctve bude jasnejší po skončení pripomienkového konania začiatkom novembra.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Raši pripravil miernejšiu zdravotnú novelu

Z najkritizovanejších pasáží ostalo len schvaľovanie rozpočtov zdravotných poisťovní

Raši chce zmenu v systéme záchraniek

Eutanázia Európskej zdravotnej

Raši(mu) straší

Prečo? Prečo? Prečo?

Diskusia (0 reakcií)