Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Raši rokoval so saudskoarabským šejkom. Chce viac spolupráce

11.02.2019, 12:00 | TASR

Oblasti spolupráce Slovenska a Spojených arabských emirátov (SAE) boli témou rozhovoru vicepremiéra SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho so so šejkom a podpredsedom vlády SAE Mansúrom bin Zajídom Ál Nahjánom počas Svetového samitu o vládnutí, ktorý sa v týchto dňoch koná v Dubaji Informoval o tom Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

  • Tlačiť
  • 5

R. Raši pozval saudskoarabského vicepremiéra na Slovensko, cieľom návštevy bude podpora možnosti investícií SAE. „Veríme, že jeho návšteva pomôže upevniť naše vzťahy, zlepšiť spoluprácu a priniesť investície a nové technológie na Slovensko,“ povedal podpredseda vlády.

Kroky, ktoré SAE robia pre zvyšovanie kvality života svojich obyvateľov, sú pre Slovensko istým impulzom. O tejto téme sa rozprával Raši s ministerkou pre šťastie a spokojnosť Uhúd Rúmiovou. Ministerka sa mimoriadne zaujímala o slovenský vládny cloud a systém zdieľania dát medzi inštitúciami.

Neprehliadnite

Vicepremiér R. Raši ju pozval na Slovensko a zároveň ponúkol expertov, ktorí by vedeli pomôcť s prípravou legislatívy na podporu zdieľania otvorených dát.

Svetový samit o vládnutí je globálna platforma, ktorá bola založená v roku 2013. Tvorí ju sieť vedúcich predstaviteľov verejného a súkromného sektora a je zameraná na využívanie inovácií a technológií na riešenie aktuálnych svetových výziev.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Richard Raši, Spojené arabské emiráty