Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

RegioJet chce čo najskôr prijať desiatky zamestnancov, najmä z východu

22.01.2016, 18:45 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24:

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Na slovenských čerpacích staniciach znova klesali ceny všetkých pohonných látok. V tomto roku tak benzíny, nafta, ako aj LPG ešte nepoznali rast. Ako informoval Štatistický úrad SR, v treťom týždni tohto roka ceny 95-oktánového benzínu klesli oproti predchádzajúcemu týždňu o 0,86 percenta, ceny 98-oktánového benzínu o 0,22 percenta, motorovej nafty o 1,74 percenta a LPG o 1,02 percenta.

Minulý rok využilo inštitút osobného bankrotu na zbavenie sa svojich dlhov 580 obyvateľov Slovenska. V porovnaní s rokom je to o 31,52 percenta viac. Vyplýva to analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, s. r. o., ktorá o údajoch informovala. Od roku 2006, kedy vstúpil do účinnosti zákon o konkurze a reštrukturalizácii, do konca minulého roka, osobný bankrot na Slovensku vyhlásilo už 2 106 občanov.

V minulom roku bolo na Slovensku zadržaných 2 924 falošných eurových bankoviek. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska (NBS), v medziročnom porovnaní je to pokles o 15,6 percenta. V samotnom druhom polroku bolo zadržaných 1 046 falošných eurobankoviek, pričom počet je približne o jednu tretinu nižší. Najväčší podiel, teda 34,8 percenta, tvorili falzifikáty nominálnej hodnoty 50 eur a podiel 28,1 percenta zaznamenali bankovky v hodnote 20 eur.

RegioJet logoZdroj: Peter Brejčák

Súkromný dopravca RegioJet, a.s. plánuje čo najskôr prijať sto nových zamestnancov. Má záujem najmä o členov palubného personálu na obsluhu cestujúcich v žltých vlakoch, a to hlavne z východu Slovenska. Ako spoločnosť v piatok informovala, súvisí to s rozširovaním jej služieb vo vlakovej doprave. Stevardov potrebuje do diaľkových vlakov jazdiacich medzi Bratislavou a Košicami, Prahou a Košicami a prípadne aj vo vnútroštátnych spojoch v Českej republike medzi Prahou a Ostravou.

Štátne rezervy jadrového paliva sú nedostatočné. Tvrdí to Správa štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR) vo svojej koncepcii rozvoja. Organizácia, ktorá má okrem iného za úlohu skladovať z energetických médií palivové články do jadrového reaktora, vrátane ich pravidelnej výmeny v stanovených lehotách, uviedla, že súčasný stav palivových článkov nedosahuje ani jednu kompletnú navážku, čo obmedzuje ich praktickú použiteľnosť ako strategického energetického média v prípade energetickej krízy.

Niektoré zdravotné sestry z bojnickej nemocnice stiahli svoje výpovede. Vedenie Nemocnice s poliklinikou v Prievidzi so sídlom v Bojniciach o tom informovalo Trenčiansky samosprávny kraj. „K 22. januáru stiahlo z pôvodných 92 sestier svoje výpovede 15 sestier,“ uviedla vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Trenčianskeho samosprávneho kraja Jana Paulínyová. Ako ďalej informovala, bojnická nemocnica prijala od novembra minulého roka spolu šesť nových sestier.

Spoločnosť Volkswagen (VW) nemá dôvod opakovať v Európe program kompenzácií, ktorý firma pripravila pre zákazníkov v USA, ktorých sa dotkol škandál z emisiami. Týmto stanoviskom automobilka reagovala na výzvy európskej komisárky pre vnútorný trh, priemysel a podnikanie Elžbiety Bienkowskej.

Ukrajinský protimonopolný úrad v piatok rozhodol o uložení pokuty ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom za zneužívanie monopolného postavenia pri tranzite plynu cez ukrajinské územie. Výška pokuty je 85 miliárd ukrajinských hrivien, informoval v piatok predseda ukrajinského protimonopolného úradu Jurij Terentjev. Úrad neposkytol detaily o porušeniach, ktorých sa mala dopustiť spoločnosť Gazprom. Ruská firma, ktorá je výhradným dodávateľom plynu európskym zákazníkom cez ukrajinský plynovod, informácie zatiaľ nekomentovala.

Rusko v tomto roku svojmu automobilovému odvetviu, ktoré zápasí s ťažkosťami, poskytne dotácie v sume 50 miliárd rubľov (RUB). Dekrét o poskytnutí vládnych subvencií podpísal predseda ruskej vlády Dmitrij Medvedev. Polovica z tejto sumy pôjde na program podpory nákupu nových automobilov výmenou za ojazdené vozidlá, povedal premiér v piatok na stretnutí s predstaviteľmi automobilového odvetvia v ruskom meste Togliatti, ktoré je centrom výroby áut. V minulom roku predaj áut v krajine klesol o 36 percent na 1,6 milióna.

Súčasná šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová sa bude opäť uchádzať o tento post. Informovala o tom v piatok. Bolo by to pre ňu druhé funkčné obdobie za sebou. „Som kandidátkou na nový mandát. Od začiatku som bola poctená podporou od Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Číny a z Južnej Kórey,“ povedala C. Lagardeová pre televíznu stanicu France 2.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 18:45 pred hlavnými TV správami.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)