Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rekreačné poukazy budú povinné pre firmy s aspoň 50 zamestnancami

23.10.2018, 14:40 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

Od januára budú musieť firmy, ktoré majú najmenej 50 pracovníkov, poskytnúť zamestnancom rekreačné poukazy. Poslanci zmeny schválili v novele zákona o podpore cestovného ruchu.

  • Tlačiť
  • 0

Poslanec Ondrej Dostal povedal, že novela z dielne Slovenskej národnej strany je kombináciou populizmu a lobizmu, pretože zvýhodňuje jedno podnikateľské odvetvie a ťahá peniaze z peňaženiek niekoho iného, v tomto prípade zamestnávateľov, ktorým stanovuje povinnosť prispievať zamestnancom na rekreáciu na Slovensku.

Podmienka 2 roky práce

Príspevok bude vo výške 55 percent oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne. To znamená, že v prípade, ak zamestnanec vynaloží na rekreáciu 500 eur ročne, zamestnávateľ mu prispeje maximálnou sumou 275 eur a zamestnanec si doplatí 225 eur.

Príspevok na rekreáciu dostane aj na zamestnanec vo verejnej a štátnej správe. Bude oslobodený od daní. Rekreačný poukaz by mal byť vydaný vo forme elektronickej platobnej karty a jeho použitie bude viazané výlučne na osoby, ktorým bude vydané. Bude mať obmedzenú platnosť do konca príslušného kalendárneho roka, v ktorom boli vydané.

Poslanec Radovan Baláž (SNS) upravil podmienky priznania poukážky v prípade firiem, ktoré majú menej ako 50 zamestnancov. Pre firmy s nižším počtom pracovníkov bude príspevok dobrovoľný, ale platiť pre tieto spoločnosti budú rovnaké podmienky.

Pozmeňujúcim návrhom sa tiež spresnil spôsob krátenia príspevku na rekreáciu u zamestnanca s kratším pracovným časom. Príspevok sa zaokrúhli na najbližší eurocent nahor.

Neprehliadnite

Zamestnanec bude musieť o tento benefit požiadať a zamestnávateľ mu na dovolenku prispeje len vtedy, ak vo firme pracuje najmenej dva roky. Splnenie tejto podmienky má zamestnávateľ posudzovať ku dňu začatia rekreácie. Rozhodovať bude priemerný evidenčný počet zamestnancov za predchádzajúci kalendárny rok.

Druhou zásadnou zmenou podľa R. Baláža je predĺženie doby trvania pracovného pomeru u zamestnávateľa z 12 na 24 mesiacov, kedy bude môcť požiadať svojho zamestnávateľa o benefit poskytnutia rekreačného poukazu.

Zamestnanec si môže uplatniť výdavky na rekreáciu aj manžela, vlastné dieťa či dieťa zverené do náhradnej starostlivosti.

Pozmeňujúci návrh má riešiť aj prípady, kedy by mohli zamestnávatelia

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy dovolenka, novela, poukážky

Diskusia (0 reakcií)