Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rezník: Redaktori nosili odznaky AllforJan príliš dlho

19.04.2018 | TREND.sk | Eva Mihočková

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

19.04.2018 | oko

nedá sa poprieť, že ide o skúseného normalizátora. takých statomafia potrebuje.

19.04.2018 | jannys

Vypasené mastibrucho Sputnik je len vykonávateľ... Prvotná myšlienka vznikla v mozgovej bunke Diktátora Kapitána Lykožrúta generátora náhodných slov z revúckch pralesov...

19.04.2018 | s.a

hlavne že sám pred sebou si vie obhájiť akékoľvek svoje konanie alebo očividný konflikt záujmov
on v niečom problém nevidí tak je to vlastne úplne všetko v poriadku
až ma mrzí že dlhé roky sa z RTVS budovala celkom solídna inštitúcia a takto kvôli politike sa to ide teraz všetko zničiť

20.04.2018 | skat

aj za tento vyrok by ho mali vyhodit.....za hranice slovenska...zbytocny clovek

20.04.2018 | redpepper

Presne tak. Tieto týpky by mali už dávno byť odstavení od verejných funkcií. Sú to bezcharakterní krypli.

20.04.2018 | antisulikovec

Presne tak a rovno do Ruska a nech so sebou zoberie aj Danka, Blahu, Kotlebu, Sulika a podobnych.

20.04.2018 | IvanPe

SNS je predstavitelkou katolickej 1000 rocnej doby temna kombinovanej s previazanostou na Ruske uzemne predstavy, prezentovane ako slovanska vzajomnost. Sposob presadzovania svojich mocenskych predstav je priamo odvodeny od ruskeho narodneho socializmu nazyvaneho komunizmus.
Vysledkom je vyrazny upadok vo vsetkych oblastiach, v ktorych sa tato klika dostane k moci.
Skolstvo.
Obrana.
Kultura, statna TV a Rozhlas, Matica Slovenska, spisovna slovencina,
...
v zasade sa SNS nelisi od strany Kotlebu a Smer odina.
Reznik vzdy bol “stranicky kader”.

20.04.2018 | atabaz

Verejnoprávne médium RTVS, si našťastie, aj za situácie, aká vládne na pracovisku RTVS (nespokojnosť niektorých pracovníkov) udržuje takú úroveň programovej ponuky, charakeru vysielania, že občania ho vo väčšine prieskumov pokladajú za najviac dôveryhodné médium.

Samozrejme, je čo naprávať v práci ľudí z RTVS, aj v rozhodnutiach vedenia RTVS. Viacerých občanov napríklad nahnevalo zrušenie relácie Reportéri, lebo zdôvodnenie zrušenia tejto relácie vedením média nepokladali mnohí pravidelní sledovatelia relácie za dosť presvedčivé. Povzbudzujúce je však poznanie, že obľúbená relácia sa do programovej ponuky RTVS vráti.
Mnohým občanom doteraz určite chýba vo verejnoprávnom médiu diskusia viacerých odborníkov (politicky nestranných, politicky neangažovaných) o aktuálnych a vážnych témach. Najlepšie by bolo, keby išlo o tzv. "veľké diskusie za okrúhlym stolom"a ideálne, keby boli aj otvorené otázkam divákov. Takéto diskusie by aj vychovávali divákov, pestovali by istý druh osvety v tých najviac sledovaných témach, v tých najdôležitejších oblastiach života. (Ale ktoré sú nedôležité? Akékoľvek témy, nielen tie, ktoré prináša každodenný život, sú dôležité.) Prečo zdôrazňujem potrebu diskusií odborníkov - viacerých odborníkov? Lebo aj takú problematiku, ako sú spory medzi pracovniíkmi RTVS (relácia Reportéri, nosenie odznakov novinármi počas spravodajskej relácie , informácie o politike v médiách v podmienkach demokracie, problematika politckej nestrannosti v médách, charakter verejnoprávneho média a pod. ) by mala vedieť posúdiť laická verejnosť prostredníctvom politicky neangažovaných, objektívnych odborníkov. Lebo by to neboli len jednostranne prezentované stanoviská zástupcov istých médií, ktorých politická orientácia je neskrývaná, nepochybná, neboli by to jednostranné stanoviská zástupcov mimovládok, ktorým je oprávnene vyčítaná politická angažovanosť a pod. Tejto krajnie nepomáha veľká "prepolitizovanosť" mediálneho priestoru.

O odznakoch #AllforJan je známe toto. Vydavateľstvo Ringier dalo vyrobiť odznaky s týmto nápisom pred organizovaním zhromaždení doma i v cudzine, ktoré mali byť spomienkou na zavraždeného novinára, aby pripnutím si odznakov na oblečenie dávali jeho nositelia najavo, že ho vnímajú ako "symbol, ktorý spája všetkých ľudí s odkazom Jána Kuciaka" (citujem vyjadrenie vydavateľstva Ringier). Odznaky boli vyhotovené v stredu 28. 2. 2018 , a to zároveň so spustením digitálnej kondolenčnej knihy venovanej zavraždenému novinárovi. Kondolencia, akékoľvek verejné prejavy sústrasti, prejavy smútku voči komukoľvek a to akokoľvek dôležitému, majú svoje časové ohraničenie. Tak, ako má časové ohraničenie - ako to správne pripomínal Rezník - nosenie narcisu či bielej pastelky či iných symbolov čoby prejavov sympatií voči aktitivitám nejakých organizácií.

Vzhľadom na to, že z takej tristnej udalosti, akou je dvojnásobná vražda, vražda novinára a jeho partnerky, sa stal podnet na "politické zemetrasenie" v krajine (že k nemu došlo, a to v dôsledku masívneho tlaku spojených síl istej skupiny politikov, istých médií, istých občianskych aktivistov, je nepochybné), aj nosenie odznaku sa stalo politickým symbolom. Nositeľ odznaku dáva najvo, že je stúpencom názoru o politickom pozadí vraždy a o tom, ktorú politickú stranu treba pokladať za vinníka v posudzovaní tohto trestného činu. (Aj keď treba pripomenúť vyjadrenie zástupcu GP ešte len pred niekoľkými dňami v médiách, že motív vraždy novinára dodnes nie je známy.) Nie náhodou nosia naďalej odznaky #AllforJan práve tí novinári, tí redaktori, ktorí nie sú verejnosťou vnímaní ako špičkové osobnosti publicistiky - aj spomedzi redaktorov verejnopráveneho média (Čekovský, Kalinský a i.). Ide zväčša o mladučkých novinárov, ktorým treba zaželať úspechy v ich publicistickej práci, ale majú ešte dlhú cestu pred sebou, aby mohli byť pokladaní za skúsených matadorov v odbore. To isté platí o všetkých - pravidelne denné spravodajstvo čítajúcich redaktoroch súkromnej televície JOJ. Títo novinári si zvolili si "lacnú" - ľahkú - cestu popularity. Asi v zmysle: "Aha, diváci, sme odvážni mositelia odznakov, sme stúpenci istej politickej línie, sme hrdinovia! Nie je dôležitá kvalita našej práce novinára, ale takto verejne prezentovaná naša odvaha. Tú obdivujte"!"

Aj redaktorka Eva Mihočková sa má čo učiť. Napríklad spôsobu vedenia rozhovorov. Redaktor, ktorému záleži na profesionalite, nekladie otázky, ktoré sú už zároveň ponukou odovede, nevedie rozhovor v štýle vyšetrovania, nedáva najavo hnevom v hlase, netrezlivosťou vypočut si neželanú odpoveď do konca skákaním do reči tomu, s kým vedie rozhovor. Redaktor, dobrý proesionál , sa vyhýba akémukoľek náznaku dávať najavo sympatie či antipatie k tomu, s kým hovorí, tým menej dáva najavo, s akými politikmi sympatizuje (ak nie je priamo členom redakcie tlačového orgánu nejakej politkcej strany). Pán Rezník si v tomto rozhovore na vlastnej koži skúsil, ako vedú rozhovory aj niektorí - zástupcami verejnosti kritizovaní - moderátori diskusných relácií RTVS.

20.04.2018 | Miskooo

Súčasné "dobré" programy na RTVS ešte vybavil Vašo Mika a nie Rezník!
Rezníkova tvorba pôjde do médií až neskôr, a tipujem že to už nebude taká kvalita ako ponúkal odborník Mika.

23.04.2018 | gaben

Mika len dostal na ne peniaze od Maďariča, kšefty sa vybavujú na Rade....

20.04.2018 | Prezuvkar

Ujo atabaz nas chce distingvovane presvedcit ze vsetko je oukej,heej kluud,ja som na koni.My sme luza ktora nema paru ako sa maju spravat redaktori,ako sa maju viest verejne institucie,tejto krajine nepomaha medialna prepolitizovanost a tak podobne vsakano.Lenze ked pretecie pohar tak prvym pretecie neskusenejsim,ano,ti skusenejsi matadori uz maju,rodinu,povinnosti,konexie vsakano.Ujo sa zabudol v roku pana1984.No nic,drzim palce pani redaktorke aj ked mi prisla ako neokresana,nepripravena Drtinova.Velka skoda ale velmi jej fandim prijemne posobi na divaka,mohla ho smazit viac a menej mu dovolit hmmkat a viac ho prerusovat.Ludom su uz ponukane aj ine formy spravodajstva ,evolucia ide dalej.

23.04.2018 | asdfasdf

"občania ho vo väčšine prieskumov pokladajú za najviac dôveryhodné médium"...dalej som ani necital.....typicka manipulacia....aj hzds a smer sa ohanali najvacsou doveryhodnostou a vidime, kam to dotiahli....."najvacsia doveryhodnost" je este smutnym pozostatkom socializmu, ked ina tv a rozhlas neboli........svoj postoj k sucasnej situaciu reznik dokazuje odmietnutim nosenia odznakov.....nie je na ich nosenie prilis dlho......naopak, mali by sa dostat do loga RTVS, ked sa uz tak ohana svojou verejnopravnostou......

20.04.2018 | mmandelikova

Fíha! Ako prejav generálneho tajomníka na 15. zjazde KSČ. Trochu kritické, trochu chválenkárske, viac poučujúce a hlavne veľmi veľmi normalizátorské. Také typické - Rezníkovské.

20.04.2018 | jannys

Netreba zabúdať, že vypasené mastibrucho Sputnik dostalo v minulosti rozhlas do straty ! ! !

20.04.2018 | muchomuurka

Hm, Stalin by sa potešil, že sovietske umenie po odkaze Potemkina je v niektorých ľuďoch večne živé, možno aj živšie ako kedykoľvek predtým. A ešte sa zaštiťuje pravidlami či logikou v jednej vete s ich popretím. Amen cma.

20.04.2018 | PeterKN

Presne...

22.04.2018 | lepardu

Oni síce možno nosili odznak príliš dlho, ale Sputnik tam nemal byť ani deň...

23.04.2018 | salamoon

ja by som si hlavne zelal, aby RTVS (jej publicistika, spravodajstvo, dokumetaristika) nevyzeralo vo verejnopravnom mediu tak ako v oligarchickych / sukromnych Trend, Sme, dennikN, .tyzden, postoj, aktuality.sk a mala tam pristup s monopolom na "pravdu" len burzoazia, aktualni politici, cirkvi, think-tanky, teda majitelia kapitalu a ich podržtašky.. aby to proste nestalo za prd ako sucasna "nizkonakladovo-angazovano-prestylizovana&quo­t; filmova tvorba.. viem, ze je to v tejto spolocensko-ekonomickej konstelacii nerealne, ale aspon zelat si mozem..