Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Richter: S tým rodičákom by sme mohli znova urobiť niečo radikálnejšie

28.03.2018, 14:01 | SITA

Rodičovský príspevok by sa mohol v rámci ďalšieho vládneho sociálneho balíčka výraznejšie zvýšiť. Naznačil to minister práce a sociálnych vecí Ján Richter.

  • Tlačiť
  • 6

„Mám takú utkvelú predstavu, že s tým rodičákom by sme mohli znova v tomto prípade niečo urobiť a možno niečo radikálnejšie, ako v predchádzajúcom období,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády.

Priznal, že vo výške materskej dávky a následného rodičovského príspevku „je veľký skok“. „To by sme mali v tom ďalšom období eliminovať,“ dodal.

Neprehliadnite

Suma rodičovského príspevku sa od začiatku mája minulého roka zvýšila o 10 eur na 213,20 eura. Od začiatku tohto roka výška príspevku išla vzhľadom na nárast sumy životného minima nahor o 1,5 eura na 214,70 eura.

Od mája minulého roka stúpla aj suma materskej dávky zo Sociálnej poisťovne, a to zo 70 percent na 75 percent z hrubej mzdy zamestnankyne, respektíve z vymeriavacieho základu samostatne zárobkovo činnej osoby.

Maximálna výška materskej dávky pri 31-dňovom mesiaci v súčasnosti dosahuje 1 394,30 eura.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Ján Richter, rodičovský príspevok