Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Riešením D1 s tunelom Višňové sa bude budúci týždeň zaoberať vláda

27.02.2019, 12:27 | TASR

Rezort dopravy budúci týždeň predloží na rokovanie vlády materiál o riešení úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala. Riešenie situácie na tomto úseku stavby odobrila aj Európska únia (EÚ). Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) s tým, že k podrobnostiam sa zatiaľ vyjadrovať nemôže.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Višňové

Šéf rezortu dopravy priblížil, že vo štvrtok vyprší termín aj pre dodávateľa, aj pre zhotoviteľa tohto úseku.

„Dávam na budúci týždeň na vládu materiál, ktorý vláda musí odsúhlasiť, a v tom materiáli bude napísané, ako ďalej,“ opísal Á. Érsek ďalší postup v prípade úseku D1 s tunelom Višňové.

Ako dodal, zatiaľ sa k tomu viac vyjadrovať nemôže. Pozitívne odozvy sú podľa neho v tomto prípade aj zo strany Únie. „Európska únia nám posvätila tú metódu, ktorou teraz ideme, ale vyjadrím sa k tomu budúci týždeň po vláde, keď materiál odsúhlasí,“ dodal Á. Érsek.

Neprehliadnite

O stave na tomto úseku diaľnic v stredu informoval aj premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Predseda vlády vyjadril ministrovi dopravy v tomto smere plnú podporu.

„Samozrejme, mojou prioritou je dokončiť to čo najskôr, ale nerád by som predbiehal, lebo práve teraz sa uskutočňujú niektoré rokovania ešte v pozadí, je to otázka niekoľkých dní a budeme sa vám môcť veľmi jasne vyjadriť, ako ďalej budúci týždeň,“ poznamenal P. Pellegrini.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Višňové