Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rozkaz znel dávať minimálne 30-eurové pokuty. Vallo vysvetľuje konanie polície

24.02.2020 | TASR

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

24.02.2020 | Staromestsky bonvian

Ja sa sem az bojim nieco napisat, lebo na mna zase niekto skoci, ze som anti-Vallo.
Nastastie je tento clanok napisany tak, ze nie je velmi co dodat, pretoze MP z 90% riesi iba parkovanie, a 10eurove pokuty za papuce naozaj velmi nedava.
Zaverom mi neostava ine, ako panovi Vallovi podakovat, ze konecne ukazuje, ako to s nami vlastne mysli. Dikicko

24.02.2020 | shaggy

Ten jeho plat sa nezaplatí len tak zo vzduchu.
Každopádne, viem ako fungujú príslušníci MP v Petržalke. Každý rok počas daňových priznaní stoja autá za daňovým úradom v Petržalke úplne na hulváta. Blokujú ulicu, vytvárajú kolízne situácie. Keď zavolám MP, tak im to trvá dlho a potom sa iba väčšinou pozerajú na parkujúce autá, lebo majú byť benevolentní (príkaz zhora, minimálne minulý rok to tak bolo). Tak si možno konečne začnú plniť svoju činnosť a popritom sa vyzbierajú Vallovi na zaslúžený plat.

24.02.2020 | Staromestsky bonvian

Pan Vallo dal mestskej policii dotaciu, tak musis posluchat. A supky dupky 30eur od kazdeho. A aspon od 7mich denne.
Ked nedonesu 210eur, tak bububu neviemco.

( a to pritom nie su ludia. Tak si vyber.. az by sa chcelo povedat, ze nedostanu premie. Ale to by sa smelo? Motivovat ich k udelovaniu pokut? Progresivne? )

24.02.2020 | TotoTuSomJa

A v čom je akože problém? Tie 10 eurové pokuty boli na smiech. Jasné že šoféri stáli opakovane na chodníkoch. Za mňa palec hore. A konečne už zakážte parkovanie na chodníkoch nech sa posunieme vpred aj v parkovaní. Sme zaostalá gubernia.

Kým bude povolené parkovanie na vyznačených miestach, dovtedy budú šoféri porušovať pravidlá a utláčať chodcov. Jak to že v iných krajinách to ide len tu je "problém" autá vyhnať len na vyznačené miesta.

24.02.2020 | enko

plny suhlas :) total drzovka je, ze vodic zaplati 10€, odide - obide budovu a ked policajti odidu, tak sa dotacny vrati a znova postavi to iste miesto...

25.02.2020 | Truhlik999

A a keď sa do vlády dostanú od/seba, tak to dopadne horšie ako sxticom

25.02.2020 | Roman Kanala

Nerozumieť, zložité.

25.02.2020 | dbsk

problem je, ze sa ide vyberat vsade, vyssie uz je novy ceo bvsky, ktory hovori o radovom zvyseni poplatkov za vodne a stocne, zachvilu uz budem len za to, ze zijem na Slovensku posielat vlade a samosprave (a ich spolocnostiam) 80 prijmu a to uz je troska moc...

25.02.2020 | chr

Problém je v tom , že Vallo tam nie je na to aby určoval , kto dostane koľko pokutu. Kde je jeho genialny parkovací systém , ktorý má vyriešiť všetky problémy parkovania na zlodejsku? Teraz vychádzajú na povrch ďalšie aspekty parkovacej politiky , ktoré jane dokazujú , že jeho parkovací systém to v Blave nezvládne a skončí , len ako zdroj peňazí , za ktoré vodiči nič nedostanú . Ani sľubovane parkovacie miesta. Ako to dopadne ? Kto bude zodpovedný za stav keď sa parkovanie nezlepší a nebude ani peňazí_ No predsa tak ako doteraz nikto. Počkáme a uvidíme .

26.02.2020 | mno

Mestské "polície". zrušiť. mali sa starať o poriadok, čistotu ako kedysi poriadková služba. Nie suplovať štátnych policajtov a zarábať na pokutách.

26.02.2020 | Policajt

Celý systém je zle nastavený. Policajti nemajú byť vyberači.
Majú iba zistiť priestupok, podať priestupcovi predvolanie a pokutu má stanoviť niekto iný v správnom konaní. Takto sú policajti spájaní s korupciou, zarábaním na pokutách a podobne.

Žiaľ náš systém má veľký problém s doriešením všetkých právnych konaní vrátane priestupkov a preto sú policajti denne vystavovaný verbálnym útokom a stresovým situáciám, len preto že konajú v zmysle zákona a ukladajú pokuty. Ak si chce policajt oddýchnuť, tak dáva napomenutia, čo však nadriadení (v meste sú to aj poslanci a primátor) riešia napríklad aj týmto neprofesionálnym spôsobom.