Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusi chcú vytvoriť vlastnú Wikipédiu. Sľubujú dôveryhodný a preverený obsah

30.11.2019 | ČTK

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

30.11.2019 | Ivan475

už sa teším na článok o stalinovi ako otcovi národa :D

30.11.2019 | al-lias

Alebo "Moskva = tretí Rím", s vysvetlením, že štvrtý Rím už nebude :-)

30.11.2019 | zajo-

veď už majú... Leninové spisy

30.11.2019 | BrunoBruno

Povedzme, že najmä "preverený" obsah. Dôveryhodným sa stane aj dodatočne. Podľa potreby...

30.11.2019 | karhav

Aspoň sa budú mať o čo informačne opierať také "kapacity" ako nadkapitán PLGr Danko, kaviarenský neobolsevik Blaha "spasiteľ kresťanského Slovenská" Baki Heroín.

30.11.2019 | equilibriums

Rusi nemôžu nič, zakážme im všetko. Len Američania sú zárukou absolútnej pravdy, normálnosti, správnosti a samozrejme demokracie siatou bombami.

30.11.2019 | Roman Kanala

Jasne, lebo Rusmi a Američanmi nič iné neexistuje, však.

Svetová wikipédia samozrejme má svoje muchy. Aj Američania majú trollov, ktorí tam chodia sledovať, korigovať, cenzurovať, hlasovať. Je ich len pár a len z trojpísmenkových štátnych organizácií. Ale Rusi sú drbnutí kolektívne všetci. A tých profesionálnych trollov majú omnoho viac.

30.11.2019 | Roman Kanala

Nedoklep. Veta bola mienená takto:

Medzi Rusmi a Američanmi nič iné neexistuje, však.

02.12.2019 | ludo balazec

Davnejsie som si vsimol, ze ruska wikipedia sa rezimu nejak vymkla z ruk, napriklad v ruskom hesle o tragedii v Odesse sa pise, ze nasilie vyprovokoval rusacky aktivista s prezyvkou Bocman (Vitalij Budko), ktory kalasnikovom zastrelil dvoch ludi. A dalej, o udalostiach pri poziare sa napriklad pise, citujem:
"Euromajdanovci vzali rebrik a vytvorili kovovu konstrukciu, ktora umoznila evakuovat ludi z 3.poschodia ... V tom istom case ruske media a oficialni predstavitelia tvrdili, ze vsetci Euromajdanovci branili haseniu poziara a branili ludom uniknut z budovy, ze strielali do okien a na schodistia ... Cast euromajdanovcov zbila zachranenych ... (ale) ... medzi pricinami smrti zahynutych v Dome odborov neboli ziadne strelne zranenia ani udery tazkymi predmetmi." (koniec citatu, veru ano aj ta veta o rusackych klamstvach tam je ! )
Ja som to heslo sledoval priebezne, tak viem, ze puovodne tam boli aj "alternativne fakty", takze to nepisali a neupravovali nejaki zavili nepriatelia rezimu, ale normalni rozmyslajuci ludia, ktori puovodne pripustali vsetko co sa hovorilo, ale casom sa presvedcili, co sedi a co nie. Napriklad ako mohla byt nejaka tehotna pani tam znasilnena a zavrazdena, ked sice jej fotka obletela svet, ale dodnes nema meno, nikto taku nepoznal ... Podobne ludia umlateni k smrti po uniku z horiacej budovy , to nemali ziadnych pribuznych a priatelov, ze nie je zname jedine meno takeho ? Naopak v oficialnom ukrajinskom zozname obeti su mena a priciny smrti, ktore nikto z pribuznych a priatelov obeti nerozporuje a tiez nikto nepozaduje jeho doplnenie, tak aj rozumny Rus pripusti, ze je to v poriadku. Taku pravdu ale rezim nemoze trpiet ...