Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko a ďalšie politické mŕtvoly: riešia iba tých, ktorí neohrozujú jadro Smeru

27.10.2017, 15:11 | Zuzana Petková | © 2017 News and Media Holding

Názor | Ak chce Slovensko patriť do jadra Európskej únie, musí dať najavo, že je demokratickou krajinou so všetkými funkčnými inštitúciami. Aj s políciou a prokuratúrou.

  • Tlačiť
  • 0

Obvinenie Pavla Ruska z objednávky vraždy, odsúdenie ministrov za SNS v kauze nástenka, opätovné stíhanie deviatich ľudí pre predražené piešťanské cétečko a obnovenie konania voči Vladimírovi Mečiarovi kvôli amnestiám. Slovenská verejnosť je za posledný mesiac svedkom takej aktivity orgánov činných v trestnom konaní, akej nebola za celú dekádu. Čo sa stalo?

Náhle zobudenie slovenskej polície nemusí byť náhodné. Nespokojnosť ľudí s mierou korupcie a tlak zo zahraničia na premiéra Roberta Fica, aby začal riešiť kriminalitu na najvyšších miestach, boli už pre vládu neúnosné.

V podstate je jedno, čo naštartovalo udalosti, ktoré pozorujeme v posledných dňoch. Čo však stojí za zmienku je fakt, že ide vo veľkej miere o odležané, staré prípady, ktoré nijako nepoškodia tých, ktorí sú aktuálne pri moci.

Rusko a Gorila

P. Ruska rieši vyšetrovateľ tímu Gorila. Z toho vznikli úvahy, že záujmom NAKA nemusí byť len prešetrenie trestného oznámenia mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka, ktorý vypovedá o plánovanej vražde Ruskovej bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej. Dôsledkom väzby môže byť aj to, že obvinený začne spievať o starých privatizačných a iných rozhodnutiach, ktoré spomína spis Gorila a týkajú sa Dzurindovej vlády, v ktorej bol ministrom hospodárstva.

Ak by sa to stalo, toxické následky pocítia najmä bývalé pravicové ikony a finančná skupina Penta. Ale nikto zo Smeru-SD, keďže Robert Fico sa v spise spomína akurát ako konzument koly.

Zaujímavé sú v tejto súvislosti slová Černákovho obhajcu, že mafián o P. Ruskovi vypovedal už dávno a opakovane, naposledy v roku 2014. Minimálne trojročná nečinnosť polície naznačuje, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Igor Štefanov, kauza, kauza CT, Marián Janušek, Názory, Pavol Rusko, Vladimír Mečiar

Diskusia (0 reakcií)