Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko ďalej provokuje. Občianstvo už ponúka všetkým Ukrajincom

27.04.2019, 20:49 | TASR

Vladimir Putin v sobotu oznámil, že Moskva uvažuje nad zjednodušením postupu pri získaní ruského občianstva pre všetkých Ukrajincov, informovala agentúra AFP. Rusko sa minulý týždeň rozhodlo udeliť ruské pasy obyvateľom východoukrajinských povstaleckých oblastí v zrýchlenom procese, čo podľa AFP spôsobilo v Kyjeve pobúrenie.

  • Tlačiť
  • 20

„Uvažujeme pri udeľovaní občianstva o zjednodušenom procese pre všetkých občanov Ukrajiny, nielen pre obyvateľov Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republike (LĽR),“ povedal Putin na tlačovej konferencii v Pekingu a spomenul pritom separatistické oblasti na východe Ukrajiny, v ktorých vládnu povstalci podporovaní Moskvou.

V sobotu tiež pripustil možnosť stretnutia s novozvoleným ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. V prípade stretnutia by podľa V. Putina mali hovoriť o tom, ako ukončiť konflikt Kyjeva s proruskými separatistami na juhovýchode Ukrajiny.

Neprehliadnite

„Ak by sme niekedy mali stretnutie a začali rokovania - čo nevylučujem, potom by sme v prvom rade mali hovoriť o tom, ako ukončiť konflikt na juhovýchode Ukrajiny,“ vyhlásil.

Ruský prezident na tlačovej konferencii takisto oznámil, že Rusko nezvýši produkciu ropy bezprostredne po tom, ako USA 2. mája zrušia výnimku v zákaze dovozu iránskej ropy. Cieľom zrušenia výnimky je znížiť vývoz iránskej ropy na nulu.

Rusko je podľa V. Putina v oblasti dodávok ropy pripravené vyhovieť požiadavkám všetkých svojich partnerov na celom svete. Washington v novembri 2018 udelil výnimku ôsmim krajinám vrátane Číny, Turecka a Južnej Kórey.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin