Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko s Kočnerom dostali na súde tvrdú ranu od Kováčika

17.10.2019, 18:15 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Ďalší diel pojednávania v kauze miliónových zmeniek, ktorými chcel Marian Kočner od televízie Markíza získať 69 miliónov eur, priniesol tri úplne odlišné svedecké výpovede. Exmanželka Pavla Ruska, Viera, tvrdila, že o zmenkách vedela, Jozef Dučák st. sa hral na komika a Ján Kováčik poprel, že by niekedy o nejakých zmenkách počul.

  • Tlačiť
  • 1

Aj keď sú Pavol a Viera Ruskovci už osem rokov rozvedení, pred ďalším pojednávacím dňom v kauze miliónových zmeniek pôsobili dojmom, že spolu vychádzajú veľmi dobre. Pred vstupom do pojednávacej miestnosti spolu živo debatovali, rovnako úprimne vyzerala aj ich rozlúčka.

V. Rusková bola jedným z troch svedkov, ktorí pred senátom Špecializovaného trestného súdu vo štvrtok vypovedali kvôli podozreniu, že P. Rusko a Marian Kočner z mafiánskych zoznamov sfalšovali zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktoré chcel M. Kočner vysúdiť od televízie Markíza. Právni zástupcovia televízie od začiatku tvrdia, že zmenky sú falošné.

Neprehliadnite

Okrem nej na pojednávanie prišiel svedčiť aj dlhoročný kamarát M. Kočnera Jozef Dučák st., ktorý je trestne stíhaný v kauze Technopol. Poobednú časť pojednávania uzatvoril výsluch niekdajšieho obchodného partnera P. Ruska a bývalého spoluvlastníka Markízy Jána Kováčika.

Ruskov osobný dlh

„On mi to povedal v ten deň, keď to išiel podpisovať. Povedal, že ide podpísať dlh 500 miliónov (korún, pozn. red.),“ bola jedna z najdôležitejších viet, ktoré vo výpovedi V. Ruskovej vo štvrtok zazneli. S výnimkou obžalovaných sa tak stala zatiaľ jediným človekom, ktorý existenciu zmeniek pred súdom potvrdil.

Podobne, ako M. Kočner a P. Rusko, aj ona vysvetľovala, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Marian Kočner, Markíza, Pavol Rusko, zmenky