Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko s Lališom vinu popierajú, pokračovať sa bude v septembri

24.05.2019, 15:10 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko si podľa obžaloby v roku 1997 objednal vraždu svojej biznis partnerky Sylvie Volzovej. Počas druhého dňa hlavného pojednávania na súde svoju vinu poprel, prípravu únosu a vraždy popiera aj ďalší obžalovaný, Róbert Lališ.

  • Tlačiť
  • 0

„Považoval som ju za človeka, ktorý nezniesol odmietnutie. Urazila sa, a tam som začal cítiť, že sa chová márnivo,“ opisoval exminister hospodárstva a niekdajší riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko okamih, v ktorom podľa neho ochladli jeho vzťahy s biznis spoločníčkou S. Volzovou.

Na doplňujúce otázky prokurátora Michala Šúreka odpovedal, že sa práve vracali z večere a on odmietol jej pozvanie hore. „Začala sa správať ako ohrdnutá žena,“ povedal s vážnou tvárou pred trestným senátom Okresného súdu Bratislava II, ktorému predsedá sudca Pavol Juhás.

Neprehliadnite

P. Rusko je jedným zo štvorice obžalovaných v prípade údajnej objednávky vraždy z jesene 1997. Spolu s ním na lavici sedí aj niekdajší boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, jeho spoločník Miloš Kaštan a bývalý boss bratislavského gangu sýkorovcov Róbert Lališ.

Počas prvého dňa pojednávania M. Černák a M. Kaštan svoju vinu priznali. Opísali, ako si podľa nich P. Rusko objednal prepis obchodného podielu S. Volzovej v spoločnosti Markíza - Slovakia a jej následnú likvidáciu. V piatok súd vypočúval P. Ruska a R. Lališa, obaja spáchanie skutku popierajú.

Spoluprácu odmietol

Ako prvý sa na rad dostal R. Lališ, ktorého výsluch trval necelú polhodinu. Odmietol akúkoľvek spojitosť s údajnou objednávkou vraždy. Obžaloba ho viní, že jeho skupina spolupracovala s černákovcami na príprave únosu S. Volzovej. Sýkorovci mali zabezpečiť jej sledovanie, detaily sa mali dotiahnuť neskôr.

„Dnes vidím pána Ruska po tretí raz v živote. Druhý raz bol včera

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mikuláš Černák, objednávka, Pavol Rusko, vražda

Diskusia (0 reakcií)